Daugiau kelionės nuotraukų

ISTORIJOS IR GAMTOS TAKAIS: KUOKNESĖS, LYGATNĖS IR CĖSIŲ PASLAPTYS

Cėsis, Ikškilė, Kuoknesė, Lygatnė

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Anksti ryte išvykstame Latvijos link. Atvykstame į Kuoknesę – vieną iš unikaliausių ir populiariausių lankytinų vietų Latvijoje. Ekskursija su vietiniu gidu. Apžiūrėsime pilies griuvėsius. 1209 metais vyskupas Albertas davė nurodymą buvusios senos medinės pilies vietoje pastatyti naują akmeninę pilį. Šiaurės karo metu, 1701 metais, saksai prieš pasitraukdami, pilį susprogdino ir daugiau ji nebuvo atstatyta. Iki 1966 metų pilies griuvėsiai buvo ant aukštos kalvos, tačiau pastačius Plevinskio HE jo egzistavimą užtvindė Daugavos ir Persės vandenys.

Programa

Pasakojama legenda, kad kadaise pilies valdovo dukra įsimylėjusi paprastą sodininką. Kuomet tėvas sužinojo apie dukros pasirinkimą, nužudė vaikiną, o mergina iš sielvarto iššokusi nuo pilies bokšto. Sakoma, jog vėliau mergina ne sykį matyta sėdinti ant akmens Perses upės pakrantėje ir šukuojanti plaukus.

Toliau savo kelionę tęsime į Cėsį.  Lankysimės Cėsio viduramžių pilyje, kuri  buvo vienas iš pirmųjų mūrinių įtvirtinimų, kuriuos senojoje Latvijos teritorijoje pastatė kryžiuočiai. Laiko tėkmei atsispyręs ir išlikęs pilies pastatų ansamblis laikomas monumentaliu architektūros paminklu, atspindinčiu Livonijos periodo statybos tradicijas ir meno stilių.

Vykstame į Lygatnę. Gyvenvietė pradėjo formuotis XIX a. pradžioje, kai buvo pastatytas popieriaus fabrikas. Pažintis su miesteliu. Lankysimės slaptame tarybinių laikų bunkeryje. Lygatnės bunkeris įrengtas devynių metrų gylyje po žeme. Baiminantis branduolinio karo čia buvo paruošta slėptuvė vietos Latvijos komunistų valdžios elitui. Jis unikalus, nes buvusioje TSRS ir net pasaulyje yra mažai taip gerai išsilaikiusių branduolinių slėptuvių ir dar su autentiškais to laikmečio eksponatais. Lygatnės apylinkės traukia ne tik savo bunkeriu. Miestas apsuptas Gaujos Nacionalinio parko, o pati Lygatnė vadinama „olų miestu”, nes upės krantuose yra daugybė olų, kurias vietiniai gyventojai naudoja kaip rūsius daržovėms laikyti ir netgi kaip garažą! Kai kurių jų ilgis siekia daugiau nei 100 metrų, o iš viso suskaičiuota daugiau negu 150 olų – rūsių. Pasivaikščiosime Lygatnės gamtos pažinimo taku ir pasigrožėsime nuostabiais Gaujos upės slėnio vaizdais.

Keliaujame į beržų sulos ir jo gaminių daryklą „Libertu“ esančią Ikškilėje. Turėsite puikią progą paragauti visko, ką galima pagaminti iš beržų sulos. Klausydamiesi įdomių pasakojimų ragausite limonado, sirupo ir net beržų sulos šampano. Apžiūrėsite gaminamos produkcijos rūsius.
Puikiai  ir praleidę laiką, nusipirkę lauktuvių keliausime į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Kuoknesės pilies griuvėsiai – 1,60 Eur/asm., 1 Eur/asm. vietinio gido paslaugos

Ekskursija ir įėjimo bilietai Cėsio pilyje – 9 Eur/asm.

Ekskursija bunkeryje su pietumis valgykloje – 8,80 Eur/asm. (anglų kalba – 13,20 Eur/asm.)

Sulos degustacija – 7 Eur/asm.

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Būtina turėti LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66