Juodoji keramika Dzūkijoje
Trukmė
1 diena
Kelionės tipas
Kasdienė kelionė
Grupės dydis
10 žmonių
Kalbos
Lietuvių
Programa
Savo kelionę pradėsime pažintimi su juodosios keramikos galimybėmis. Etnografinėje sodyboje kiekvienas iš mūsų pamėginsime tapti tikrais puodžių amato žinovais- nusižiesime puodynę ar vazą. Turėsime galimybę įsigyti unikalių dirbinių iš molio. Pamatysite, kaip gimsta juodosios keramikos kūriniai, kuo ypatinga juodoji keramika. Čia yra ir seniausia Lietuvoje veikianti juodosios keramikos krosnis.
Vėliau kelionę tęsime Marcinkonyse, kur pasižvalgysime po kaimelį, aplankysime Čepkelių valstybinį gamtinį rezervatą, išvysime saugomas natūralias Dainavos girios ekosistemas. Čia slepiasi labai savitas ir turtingas gamtos pasaulis – užliejamosios ir žemyninės pievos, aukštapelkės ir žemapelkės, smėlio kopos ir sraunios upės, kurios yra tapusios daugelio retų augalų bei gyvūnų buveinėmis.
Galiausiai patrauksime į Mančiagirės pusę, kur Ūlos upės pakrantėje aptiksime vieną didžiausių Lietuvoje atodangų bei mažąjį Dzūkijos stebuklą – Ūlos akį – vieną įspūdingiausių Dzūkijos krašto šaltinių. O visai čia pat, prie Ūlos ir Steginio ežero, įsikūręs etnografinis Žiūrų kaimas, kur prie upės yra įrengta stovyklavietė. Vos už 4 km nuo Mančiagirės išvysime ir vieną seniausių Lietuvos kaimų – Zervynas, urbanistikos paminklu paskelbtą 48 sodybų kaimą. Gyvenvietė yra išlaikiusi XVIII a. išvaizdą , todėl turėsime galimybę tarsi nusikelti į praeitį…
Į kelionės kainą įskaičiuota
Kelionė patogiu autobusu;
Ekskursinės programos organizavimas;
Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.
Į kelionės kainą neįskaičiuota
Edukacinė juodosios keramikos pamoka – 3-4 Eur/asm.;
Bilietai į lankomus objektus –~3 Eur/asm.
Asmeninės išlaidos.
Pastabos
- Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
- Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.