Daugiau kelionės nuotraukų

PASLAPČIŲ IR ĮDOMYBIŲ KUPINAS PAKRUOJO DVARAS

Kėdainiai, Pakruojis

Trukmė

2 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 5 iki 50 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Programa

1 diena. Savo kelionę pradėsime  lankydamiesi Lietuvos centre – Kėdainiuose. Ekskursijos metu  mums bus atskleista  dalelė daugiakultūrinės Kėdainių istorijos,  kada  mieste gyveno škotai, žydai, vokiečiai, rusai. Kėdainių senamiestyje išvysime nemažai išlikusių škotams priklausiusių pastatų. Po ekskursijos keliausime paragauti škotiškų valgių ir gėrimų restorane ,,Grėjaus namas“. Čia galima pasivaišinti pyragu bei paskanauti škotiško viskio ar net tradicinio škotų patiekalo – „Hagi“.

Vėliau keliausime į kunigaikščių Radvilų mauzoliejus Evangelikų reformatų bažnyčioje.  Tai vienintelė atkurta XVII a. LDK didikų kapavietė Lietuvoje, įrengta vienoje iš seniausių ir didžiausių protestantiškų bažnyčių visoje buvusioje Abiejų Tautų Respublikoje. Mauzoliejuje saugomi 6 unikalūs XVII a. nacionalinės reikšmės dailės ir istorijos paminklai – kunigaikščių Kristupo Perkūno, Jonušo, Mikalojaus, Jurgio, Stepono ir Elžbietos, Radvilų sarkofagai. Bažnyčioje įrengta paroda, pasakojanti apie Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčios istoriją, mauzoliejuje palaidotus kunigaikščių Radvilų šeimos atstovus, sarkofagų restauravimą.

Po įdomios ekskursijos, mūsų kelias vigiuos link Pakruojo. Lankystės įspūdingame ir paslapčių kupiname Pakruojo dvare. Vaikščiodami po didžiausią Lietuvoje statinių skaičiumi dvarą galėsite justi jo didybę. Vertingiausi dvaro pastatai – centriniai rūmai ir unikalus dolomitinis penkių arkų tiltas. Visi dvaro statiniai – iš lauko riedulių ir skaldytų akmenų, daugelis su puošniu dekoru. Šalia dvaro  – Kraujos upė, tvenkiniai su salelėmis, XIX a parkas. Galėsite pasijusti tikrais dvariškiais ir sėdę į dviejų eiklių žirgų traukiamą karietą apžiūrėti dvaro apylinkes.

Turėsite puikią progą sudalyvauti ,, Parfumerio“ edukacijoje ir  pasigaminant savą eterinių aliejų mišinį. Dvaro parfiumerė supažindins Jus su kvapų istorija ir kvepalų gamybos subtilybėmis, o Jūs savo uoslės dėka galėsite pakeliauti istorijos takeliais ir pasimėgauti dvaro kvapų puokšte. Vakare turėsite puikią progą paragauti šiaurės Lietuvos kulinarinio paveldo patiekalų. Laisvas laikas. Nakvynė.

2 diena. Pusryčiai. Keliaujame į žinomą „Naisių vasaros“ serialo kaimelį – Naisius. Čia tikrai yra ką pamatyti. Čia įrengtas vienintelis Lietuvoje Baltų dievų skulptūrų muziejus, unikalus baltiškų žolynų muziejus matomas iš kosmoso, Baltų arena. Alkos kalnas Naisiuose – tai senojo lietuvių tikėjimo šventvietės – alkakalnio – atspindys. Lietuvoje geriausiai pažįstamos Alkos, Perkūno, Saulės, Aušrinės, Laumės bei kai kurios kitos šventų kalnų grupės. Viršukalnėje įrengtas aukuras, į kurį žvelgia Praamžiaus, Perkūno ir Velnio skulptūros. Magiškos ir paslaptingos metalinės keturių žalčių, veidais atgręžtų į Alkos kalną, skulptūros. Jų autorius – šiaulietis dizaineris, kultūros istorikas Vilius Puronas. Du didieji žalčiai siekia 60 metrų, mažieji – 25 metrus. Visas skulptūrinis kompleksas sukuria pieva šliaužiančių žalčių vaizdą.

Keliausime į Šiaulius. Pakeliui sustosime Kryžių kalne. Kryžių kalne stovi apie 200 tūkst. kryžių, atvežtų iš įvairių Lietuvos vietų, kai kurie atkeliavo ir iš užsienio. 53 šio kalno kryžiai yra įrašyti į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą.

Atvykę į Šiaulius pasivaikštome po miestą, kuriame išvysime  “Gaidžio” laikrodį, kuris ne tik skaičiuoja laiką, bet ir maloniai sveikinasi su kiekvienu praeiviu” Sveiki atvykę į Šiaulius!”. Taip pat pamatysime baltuojančią ir didingą Šv. Apaštalų Petro ir Povilo katedrą. Tai viena išraiškingiausių renesanso stiliaus šventovių Lietuvoje, kelianti į viršų  apie 70 m. aukščio bokštą. Lankysimės Šokolado muziejuje. Turėsite puikią progą žvilgtelėti į beveik keturių tūkstančių metų šokolado istoriją, sužinosite, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Išgirsite apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir daugiau sužinokite apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“. Trumpam tapsite šokolado meistru, sužinosite, kaip gaminami šokoladiniai saldainiai, išmėginsite savo jėgas gaminant šokoladinius skanėstus ir čia pat jų paragausite. Puikiai praleidę dieną ir paragavę savo rankomis pasigamintų skanėstų keliausime į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

1 nakvynė su pusryčiais;

Ekskursinės programos organizavimas;

Bilietai į lankomus objektus;

Edukacinės programos ir degustacijos;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Pastabos

 • Minimalus keliautojų skaičius nuo 5 asmenų (mikroautobusu) iki 50 asmenų laikantis visų saugumo reikalavimų;
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas


Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66