Daugiau kelionės nuotraukų

PO KAUNĄ IR JO APYLINKES

Kaunas, Raudondvaris

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

40

Kalbos

Lietuvių

Programa

Keliausime į Kauną. Tai antrasis pagal dydį Lietuvos miestas, įsikūręs Nemuno ir Neries upių santakoje ir esantis beveik ,,Lietuvos širdyje“. Rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1361 metais. Būtent tada pastatyta žymioji Kauno pilis. Daug sykių nugriauta ir atstatyta pilis žymi ilgą miesto gyvavimo istoriją. Dabar Kaunas – modernus ir kūrybiškas ir miestas. Ekskursijos ,,Mistinės Kauno vietos – senamiestis“ metu bandysime sužinoti kokias paslaptis slepia Kaunas. Senamiestis vieta kur užsimezga miesto didybė, ten miesto šaknys iš kurių išauga miesto kamienas. Senamiestyje gimsta nemarus miesto mitas ir įdomiausios  miesto istorijos pripildytos mistinių detalių. Ekskursijos dalyvius lydės įtraukiančios šiurpios  istorijos apie keistus įvykius nutikusius senamiesčio namuose, gatvėse, tarpuvartėse, uoste, sandėliuose, rūsių požemiuose. Ekskursijos metu tyrinėsime skirtumus tarp tamsiųjų viduramžių vaiduoklių ir šiuolaikinių vaiduoklių. Senamiesčio siaubo kupinos istorijos laukia jūsų.

Pasivaikščiosite  svarbiausia Kauno miesto gatve – Laisvės alėja. Tai unikali ir vienintelė tokia pėsčiųjų gatvė Lietuvoje, kuri tęsiasi daugiau apie 1,6 km, tiksliau 1621 metrą.

Kelionę tęsime į Raudondvarį, garsėjantį turtinga istorine praeitimi, architektūriniu dvaro ansambliu. Tai – viena seniausių Kauno rajono gyvenviečių. Lankysimės Raudondvario dvare. Teatralizuotos ekskursijos metu susipažinsite su Raudondvario dvaro istorija ir iškiliausiais jo valdytojais. Pakeliausite laiku nuo Renesanso iki XX a. pradžios. Išgirsite garsiąją Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją bei sužinosite, kaip jie buvo susiję su Raudondvario dvaru. Turėsite puikią progą su Renesanso dama pasimokyti Renesanso šokių žingsnelių.

Dalyvausite edukacijoje “Grafo Tiškevičiaus  dirbtuvės –žaisminga  cianotipija“. Tai visai šeimai skirta edukacija. Jos metu susipažinsite su grafo Benedikto Henriko Tiškevičiaus fotografijomis ir pasitelkę cianotipijos techniką bei gamtinę medžiagą sukursite unikalius kūrinius. 1842 metais išrastas cianotipinis spausdinimas – nesudėtingas bei atviras kūrybiniams sprendimams fotografinio atvaizdo išgavimo procesas, mėgiamas ir vaikų, ir suaugusių.

Edukacijos metu taip pat supažinsite su fotografijos istorija, sužinosite, kas yra „gyvieji paveikslai“, cianotipija, Praktinės dalies metu kursite savo meno kūrinius su grafo užfiksuotais vaizdais.

Kelionę tęsime į Skebėnų kaime esančią ,,Miško gryčią“ pažinti senovės lietuvių kultūrą. Lietuviai visais laikais mėgo sočiai, skaniai pavalgyti. Turėsite puikią progą sudalyvauti sodybos šeimininkų parengtose edukacinėse programose, paragauti paragauti bulvinių švilpikų, bulvinių bandų ant kopūstų lapų, miško gryčios pyrago, šutinto penėto gaidžio su daržovėmis, krosnyje šutintų raugintų kopūstų su parūkytomis naminėmis dešrelėmis.

Galima pasirinkti šias edukacines programas:

,,Senieji lietuviški patiekalai“

Bulviniai švilpikai (pampuškos, šiuškės). Edukacijos metu sužinosite apie lietuviškos kaimiškos virtuvės tradicijas. Gaminsite švilpikus, juos ragausite su grietine, spirgučiais ar pienu.

,,Bulvinės bandos ant kopūstų lapų“. Edukacijos metu susipažinsite su bandų istorija, kepsite duonkepėje krosnyje, vėliau ragausiee. Bandas skanausite su spirgučių ir grietinėlės mirkalu, varškės „darytiniu“.

,,Krosnyje šutintų raugintų kopūstų su parūkytomis naminėmis dešrelėmis“

,,Šutinto penėto gaidžio su daržovėmis“

Esant pageidavimui edukacijos metu groja gyva muzika, šokama ir dainuojama, galite iškviesti gerąją miško laumę bei girinį, kurie ne tik užduos linksmų užduočių, bet ir sukurs tikrą magišką atmosferą.

Tad diena tikrai neprailgs ir namo sugrįšite kupini nuostabių įspūdžių.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Ekskursija ,,Mistinės Kauno vietos – senamiestis“ - 7,00 Eur/asm.

Ekskursija Raudondvario dvare - 5,00 Eur/asm.

Edukacija “Grafo Tiškevičiaus dirbtuvės –žaisminga cianotipija“ – 5,00 Eur/asm.

- Edukacinės programos ,,Miško gryčioje“ – 5-10 Eur/asm. (su gyva muzika 150 Eur )

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66