Daugiau kelionės nuotraukų

LIUBLINAS – ISTORIJŲ IR LEGENDŲ VEDINI

Kazimierz Dolny, Liublin

Trukmė

2 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Popietę atvykstame į vieną seniausių Liublino vaivadijos miestelių, „muziejų po atviru dangumi“ –  Žemutinį Kazimierą (lenk. Kazimierz Dolny).   Įsikūręs Vyslos pakrantėje ir apsuptas žemų, miškingų kalvų, šis miestelis yra nedidelis, tačiau turtingas istorinėmis vietomis. Jo gamtos žaluma, gaivus oras ir užburiantys vaizdai metai iš metų traukė įkvėpimo ieškančius menininkus, rašytojus, architektus bei žurnalistus. Jaukus, turistams be galo draugiškas miestelis kiekvienoje gatvelėje pasitinka kavinukėmis, suvenyrų parduotuvėmis.

Programa

Ekskursijos metu, pakilsime iki miesto panoramą vainikuojančios pilies komplekso* (XIII, XIV-XVI a.) ir pasigėrėsime iš šios vietos atsiveriančiu nepaprasto grožio reginiu – Vyslos upės vingiu ir kanjono šlaitais; leisimės link renesansinės XVI a. parapinės Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Baltramiejaus bažnyčios, kurioje yra veikiantys, seniausi Lenkijoje vargonai;  apžiūrėsime XVI-XVII a. turtingiausių miesto pirklių namus ir sandėlius, aplankysime didžiojo ir mažojo turgaus aikštes. Čia veikia vienintelis Lenkijoje auksakalystės muziejus*.

Atvykstame į Liubliną (Lublin). Ekskursija pėsčiomis. Liublino senamiestis yra vienas iš nedaugelio Lenkijoje, kur 70 proc. pastatų yra autentiški. Čia gausu senųjų gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo stiliaus pastatų. Istorijų ir legendų vedini, susipažįstame su nedideliu, tačiau jaukiu viduramžišku senamiesčiu, aplankome gražiausius senojo miesto kampelius –  gynybinės sienos fragmentus su įspūdingais Krokuvos vartais, jėzuitų Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono Evangelisto bažnyčią su kolegija (XVI-XVIII a.), Dominikonų bažnyčią (XIV, XVII a.) ir vienuolyną, klasicistinę miesto rotušę (XIX a. pr.), Tribunolo pastatą (XVIII a.), paminklą Liublino unijai ir atnaujintą, įspūdingo dydžio fontanu išpuoštą Lietuvių aikštę. Esant galimybei pakylame į Trinitorių bokštą*, nuo kurio atsiveria vaizdinga senojo miesto ir kraštovaizdžio panorama. Liublinas apipintas legendomis. Kiekvieną rudenį šiame mieste vyksta Liublino legendų festivalis. Ne vieną jų išgirsite ir šioje kelionėje. Nakvynė viešbutyje Liubline.

2 diena. Pusryčiai. Lankome pilį* (XIII–XVII a., XIX a.) ir pilies Šv. Trejybės koplyčią* (XIV a.), su išlikusiomis, unikaliomis LDK ir Lenkijos karaliaus Jogailos funduotomis  XV a. pr. freskomis. Liublino pilyje 1569 m.  priimtas lemtingas Lietuvai sprendimas dėl vadinamosios Liublino unijos ir Abiejų Tautų Respublikos sukūrimo. Dabar tai didžiulis muziejus, kuriame XV-XX a. ginklai, XVII-XIX a. buities reikmenys ir daug meno kūrinių, iš kurių  žymiausias  – 1869 metais tapytas 5,12 metro ilgio ir 2,89 metro aukščio Jano Matejkos paveikslas „Liublino Unija“. Tęsiame pažintį su 700 metų miesto istorija – lankomės senamiesčio požemiuose*.  Išvykstame Lietuvos link. Vėlai naktį grįžtame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) pažymėti objektai į kelionės kainą neįskaičiuoti;

Bilietai į(*) pažymėtus lankomus objektus – ~120-140 PLN/asm.

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Būtina turėti LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66