PO AUKŠTATIJOS DVARUS BESIŽVALGANT

Anykščiai, Ilzenbergas, Krikštėnai, Rokiškis, Taujėnai

Trukmė

2 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 5 - 50 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Kviečiame pažvelgti iš arčiau, daugiau sužinoti apie kultūros paveldo objektus, apsilankyti dvaruose ir patirti unikalią jų atmosferą.

Programa

1 diena. Dvarai, žaliuojančių parkų supami architektūriniai ansambliai, gaubiami istorinio šydo, lyg brangakmeniai nubarstantys visos Lietuvos kraštovaizdį… Juose saugoma Tėvynės ir kiekvieno iš mūsų praeities dalelė.

Savo kelionę pradėsime Krikštėnų dvare. Krikštėnų dvaras minimas nuo XVIII a. kaip kunigaikščio Ksavero Bogušo nuosavybė. jam išsikėlus į Varšuvą, dvarą valdė Vilniaus vicegubernatorius Bagnevskis, vėliau – Julijonas Pac Pamerneckis. Šis dvaro savininkas XIX a . viduryje Krikštėnuose pastatė vėlybojo baroko stiliaus rūmus. Jo sūnus pardavė dvarą carinės Rusijos admirolui prancūzų kilmės Ignui de Bondi, kurio giminei dvaras priklausė iki 1940 m. Po karo rūmai priklausė Krikštėnų tarybiniam ūkiui, buvo apleisti. 1994 m. dvaras grąžintas de Bondi giminės paveldėtojams, kurie jį pardavė dabartiniam dvaro savininkui ir valdytojui. 2010 m. šio žmogaus iniciatyva buvo sutvarkyta Krikštėnų dvaro aplinka, rūmai rekonstruoti, dalinai restauruoti bei pritaikyti turizmo ir visuomenės reikmėms.

Ekskursija po dvarą. Dvare yra įsikūręs restoranas ,,Roko virtuvė“.  Restoranui vadovauja charizmatiškas ir jaunas virtuvės šefas Rokas, kuris nestinga išradingumo bei nebijo eksperimentuoti, todėl kaskart klientams siūlo naujų, dar neatrastų skonių. Tad turėsite puikią progą padegustuoti siūlomų patiekalų arba pasimėgauti gabalėliu Krikštėnų dvaro pyrago su kava.

Keliaujame Rokiškio krašto link. Sustosime ir pasižvalgysime viename unikaliausių ir gražiausių šalies kampelių – Salose. Didingos istorijos ir romantiškomis legendomis apipintos Salos – Dviragio ežero saloje įsikūręs miestelis savo kontūrais – tarsi miniatiūrinė Lietuva, pasipuošusi neoklasicistinio stiliaus dvaru, menančiu didikų Kęsgailų, Radvilų, Morikonių ir grafų Tyzenhauzų gyvenimą. Čia yra ir vienas seniausių Lietuvos parkų, stebinantis milžiniškomis tuopomis, o didikų laikais garsėjęs žvėrynu ir jame gyvenusiais lokiais.

Savo kelionę tęsime į Rokiškį. Apžvalginė ekskursija po Rokiškį. Ekskursijos metu sužinosite miesto istoriją, kuri rašytiniuose šaltiniuose minima jau daugiau kaip 520 metų. Sužinosite apie Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios ansamblio statybą, aplankysite grafų laidojimo kriptą, esančią po centriniu bažnyčios altoriumi, užlipsite į galeriją, jungiančią varpinę su bažnyčia. Atnaujinta Tyzenhauzų alėja, kuri veda tarp dviejų dvaro tvenkinių, nueisite iki dvaro sodybos. Dvare, apsuptame seno parko medžių, įsikūręs Rokiškio krašto muziejus. Čia Jūsų lauks išskirtinės ekspozicijos. Aplankysite Liongino Šepkos medžio skulptūrų parką. Mitologija apgaubtas Velniakalnis – sakralinis Rokiškio priemiestis, sužavės Kalvarijų koplyčiomis, vaizduojančiomis Kristaus kančios stadijas. Kalvarijas supa 500 ąžuolų giraitė bei Velniakalnio sporto aikštynas.

Toliau mūsų kelias vingiuos link Ilzenbergo dvaro. Remiantis istoriniais šaltiniais, Ilzenbergo dvarą 1515 m. įkūrė Livonijos ordino baronas Berndtas von Kersenbrockas. 2003 m. Ilzenbergo dvarą įsigijo verslininkas iš Vilniaus. Dvarvietė buvo intensyviai atnaujinama: restauruojami ir atstatomi sugriuvę dvaro sodybos pastatai, atkurtas sunykęs jų vidus ir autentiškos funkcijos. Reprezentacinis dvarvietės pastatas – itin puošnūs XIX a. antros pusės klasicistinio stiliaus dvaro rūmai su autentiškais XVIII a. rūsiais.
Ekskursijos su vietiniu gidu ,,Prisilietimas prie dvariško gyvenimo“ metu susipažinkite su Ilzenbergo dvaro istorija, šiandienine dvariška kultūrine veikla ir atviru, harmonijoje su gamta veikiančiu ūkiu.  Įstabiomis istorijomis ir legendomis apipintas Ilzenbergo dvaras garsus išpuoselėta dvariška aplinka, puošniais rūmais, autentiškais akmeniniais ūkiniais pastatais, Meilės sala su grakščiu tiltu bei angliško tipo parku.

Turėsite puikią progą patirti Ilzenbergo dvaro ūkyje harmonijoje su gamta išaugintų ir pagamintų produktų skonių bei kvapų pasaulį. Čia įvairūs natūralūs maisto produktai saugomi tarsi maisto muziejuje ir ragaujami, kad neužsimirštų. Degustacijos metu ne tik paragausite įvairių natūralių lietuvių mėgiamų produktų, bet ir sužinosite kaip jie gaminami, kodėl jie tokie vertingi ir skanūs. Nakvynė dvare.

2 diena. Pusryčiai. Keliaujame į prezidento Antano Smetonos rezidenciją-dvarą. Dvaro istorija prasideda 1934 m., kai švenčiant tuometinio Lietuvos prezidento A. Smetonos 60-metį, buvo nutarta jo tėviškėje, ant Lėno ežero kranto, pastatyti jam dvarą. Ekskursija po dvarą. Toliau keliausime į Užugirio krašto muziejų. Čia paragausite krosnyje kepto aukštaitiško bulvių plokštainio (kugelio).

Paskutinis mūsų kelionės taškas – Taujėnų dvaras. Apžvalgine ekskursija po Taujėnų dvarą, kurios metu pasigrožėsime rūmų interjeru, pasivaikščiosime po parką, susipažinsime su dvaro istorija, pamatysime Radvilų giminės medį, gautą dovanų iš Radvilų palikuonių, keletą autentiškų šio dvaro baldų, pasigrožėsime nuotraukų galerija, pamatysime vienintelį Lietuvoje medinį trijų aukštų svirną, pasivaikščiosime išpuoselėto parko takeliais. Kelionė į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

1 nakvynė su pusryčiais;

Ekskursinės programos organizavimas;

Bilietai į lankomus objektus ir degustacijos;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Pastabos

 • Minimalus keliautojų skaičius nuo 5 asmenų (mikroautobusu) iki 50 asmenų laikantis visų saugumo reikalavimų;
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas


Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66