Daugiau kelionės nuotraukų

„Alaus turo“ programa pajūryje + degustacijos Šiauliuose

Lietuva

Trukmė

2 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

10 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Programa

1 diena. Savo kelionę pradėsime Nemakščiuose, kur susipažinsime su šio krašto technikos muziejumi. Muziejaus vinis – technikos paminklas Aštuonratis (pirmoji pasaulyje savaeigė aštuonratė važiuoklė atkurta pagal originalius brėžinius).

Atvykus į muziejų visų pirma krenta į akis žemaitiška iškaba “ Muziejuks”. “Muziejuks“ yra tikras senosios technikos lobynas. Ko tik jame nesama – nuo gausybės visokiausios paskirties meistravimo įrankių, rūpestingai sukabintų ant sienų, iki praeities ūkio padargų, nuo įvairių markių motociklų iki prieškarinės priešgaisrinės, miškų sodinimo ir kelių tiesimo įrangos, nuo siuvimo, batsiuvystės, audimo technikos iki sovietinių laikų „gaziko“ ir milicijos naudotos mašinos su šviečiančiais žiburėliais. Ir visa ši technika veikianti – šeimininkas nepakęstų sugedusių metalinių griozdų…

Yra čia ir kalvė su daugybe kalvystės įnagių: dumplės ugniai įpūsti, židinys, ilgus metus tarnavęs kažkokioje senovinėje kalvėje ir iš jos parsigabentas bei kita. Esant pageidavimui, galima užsisakyti tradicinių vaišių: pyrago, kugelio, samanės ir kita.

Atvykę į Šiaulius pasivaikštome po miestą, kuriame išvysime “ Gaidžio” laikrodį, kuris ne tik skaičiuoja laiką, bet ir maloniai sveikinasi su kiekvienu praeiviu” Sveiki atvykę į Šiaulius!”. Taip pat pamatysime baltuojančią ir didingą Šv. Apaštalų Petro ir Povilo katedrą. Tai viena išraiškingiausių renesanso stiliaus šventovių Lietuvoje , kelianti į viršų apie 70 m. aukščio bokštą.

Galimų degustacijų ar pramoginių programų pasiūlymai:
– Žaliukų malūnas. Malūnas turi keturis aukštus, kuriose kadaise buvo priimami malti grūdai, o atiduodami sumaltus miltus. Čia pamatysite sumontuotas girnas, mechanizmus grūdams į girnas berti ir viršutiniam girnaakmeniui nukelti, mechanizmą grūdų maišams užkelti, svarstykles. Turėsite duonelės kepimo edukaciją.

– Alaus degustacija “ Gubernijoje”. Tai ekskursija po seniausią vis dar veikiančią alaus daryklą ir senovinius daryklos rūsius. Jums bus papasakojama apie gamybą, istoriją, o po to maloniausia akimirka – degustacija, į kurią įeina 5 rūšių alaus, 2 rūšių giros degustacija.

– Kavos degustacija. Degustacijos metu ragausite skirtingų kavos rūšių, įvertinsite jas pagal svarbiausius kriterijus – kartumą, rūgštumą, tirštumą, aromatingumą. Išmoksite pasirinkti kavos pupeles skirtingiems paruošimo būdams. Kavos degustacija padės susipažinti su esminiais kavos pupelių aromatais ir skirtumais. Degustacija suteikia žinių norintiems atrasti savo mėgstamą kavos skonį, o taip pat ypatingas nuotykis nosiai ir liežuviui. Ši degustacija suteiks Jums galimybę pasijusti tikrais kavos ekspertais ir savo skonio receptoriais pajusti visus degustuotojamos kavos atspalvius.

Trumpa ekskursija į Kryžių kalną. Vėliau mus kelias ves link Plungės. Didelį įspūdį palieka Plungės dvaras vietiniu vadinamas Žemaičių Versaliu. Šis dvaras kadaise priklausė vienai įtakingiausių didikų Oginskių giminei. Šalia rūmų yra išlikusios dvi oficinos, žirgyno pastatas, pilaitė – laikrodinė, sargo namas ir kt. Įkurtas ir vienas gražiausių parkų Lietuvoje, užimantis 45 ha. Vykstame link nakvynės vietos Klaipėdos raj.

2 diena. Pusryčiai kaimo turizmo sodyboje. Keliaujame į Klaipėdą. Atvykę į Klaipėdą susipažįstame su senamiesčiu. Vėliau mūsų lauks (pagal galimybę)) „ Alaus turas“ – alaus degustacija bei pažintis su alaus gamybos technologija „ Švyturio“ alaus darykloje. Jums bus suteikta puiki galimybė susipažinti su alaus gamybos tradicijomis bei procesu, o degustacijos metu gallėsite patys įvertinti šį Lietuvą garsinantį alų.

Pagal galimybę susipažinsime su Klaipėda iš „ paukščio skrydžio“ nuo Šv. Mergelės Marijos Taikos Karalienės bažnyčios bokšto. Pakilę į 46,5 metro aukšto bažnyčios bokštą (laiptais) galėsime pasidžiaugti viso miesto panoraminiais viazdais iš bažnyčios bokšto.

Vėliau keliausime aplankyti “Gamtos perlo” medžioklės trofėjų muziejus “Zoo muziejaus” – unikalaus, analogų Lietuvoje ir rytų Europoje neturinčio, trofėjų muziejaus, stebinančio tiek eksponatų gausa, tiek įvairove. Dešimtyje pasaulio šalių sumedžioti egzotiniai gyvūnai – puiki pažintinė priemonė tiek vaikams, tiek suaugusiems. Čia išvysime dramblį ir žirafą, kurie pribloškia savo dydžiu, liūtus, zebrą, raganosį, beždžiones, krokodilą, įvairius paukščius ir daug kitų egzotinių gyvūnų.

Galiausiai keliausime į Rietavo miestą, kuris garsėja didikų rūpesčiu statyta viena gražiausių Žemaitijos ir visos Lietuvos šventovių – Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia. Į viršų kylantys du Rietavo bažnyčios bokštai puošia visą miestą. Vėlyvas grįžimas namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus –~20 Eur/asm.

Degustacinės programos;

Nakvynė kaimo turizmo sodyboje;

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas


Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66