Daugiau kelionės nuotraukų

Poznanė- Potsdamas – Šprėvaldas – Dresdenas – Saksonijos Šveicarija- Ksiažo pilis – Svidnice – Čenstakava

Dresdenas, Jasna Gora, Potsdamas, Poznanė, Svidnica

Trukmė

4 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Programa

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Pakeliui aplankome Poznanę. Apžiūrime Tumski salą, kurioje pastatyta pirmoji katedra Lenkijoje – Šv. Petro ir Povilo arkikatedra bazilika. Ekskursiją tęsime Poznanės senamiestyje, kur pamatysime miesto simbolį – Poznanės ožiukus, puošiančius renesanso stiliaus rotušės pastatą. Pasivaikščiosime jaukiomis ir magiškomis senamiesčio, vadinamo vienu gražiausių Lenkijoje, gatvelėmis. Pamatysime Šv. Stanislovo bažnyčią, dar vadinamą “fara”. Jokia kita šventovė Lenkijoje negali pasigirti tokia gausybe triumfuojančio baroko stiliaus papuošimų.  Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Išvykstame į pilių, ežerų ir parkų miestą – Potsdamą. Pažintis su Frydricho Didžiojo miestu pėsčiomis ir autobusu: garsieji Cecilienhofo rūmai, kuriuose vyko Potsdamo konferencija, Šv. Nikolajaus bažnyčia, Senoji rotušė, Olandų kvartalas, Šv.Petro ir Povilo bažnyčia, Brandenburgo gatvė ir vartai. Pasivaikščiojimas po iškilnų San Susi parką: tvenkiniai, gėlynai, daugybė paviljonų ir  barokinio stiliaus rūmai.

Vykstame į Šprėvaldo (Spreewald) gamtos draustinį, kurį vokiečiai vadina savo „Venecija“. Atrodytų, kokia gi Venecija gali būti girios glūdumoj. Tačiau šiuose pelkynų, kurie susiformavo per paskutinįjį ledynmetį, labirintuose išsibarstę nedidelės senos sodybos. Jų gyventojams vienintelis susisiekimo būdas yra vandens keliai – iš viso apie 200 kanalų, kurie vadinami fliesse. Kanalai čia nusidriekę net apie 1300 km! Gal dėlto ši vieta dar vadinama „kaimiškąja Venecija“. Iš viso Šprė miško teritorijoje gyvena apie 50 tūkst. gyventojų. Istoriškai, šiose žemėse gyveno slavų gentys, sorbai, tad ir šiandien ši vietovė išlaikė vietines tradicijas, pradedant tradiciniais rūbais ir baigiant senoviniais papročiais. Geriausiai susipažinti  su  unikalia  gamta ir sorbų kultūra, *plaukiant tradicinėmis plokščiadugnėmis valtimis. Nakvynė  viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Dresdeną: Briulio terasa, vadinama “Europos balkonu”, „Karališkoji eisena“ – freska iš daugybės porcelianinių plokštelių, kurioje pavaizduoti Vetinų dinastijos kunigaikščiai, renesanso stiliaus Karališkieji rūmai ir šeimos koplyčia, garsioji Zemperio opera, Augusto Stipriojo baroko šedevras – Cvingerio rūmai.

Kelionė vaizdingomis Drezdeno apylinkėmis. Aukštai kylančios uolos, išraižytos gilių tarpeklių, besitęsiančios lygumos, nuostabios reljefo formos (bokštai, adatos, arkos, tiltai), tai – „Saksonijos Šveicarija“. Maršrutas tęsiasi palei Elbės upę, kurios pakrantėje pastatytos didingos pilys.  Per kelias eras lietus ir šaltis iš smiltainio, nusėdusio prieš ~80 mln. metų, išskaptavo daugybę gotikinių bokštų ir bokštelių, smailių ir kupolų atskirtų tarpeklių, kuriais šniokščia veržlūs upeliai ir kriokliai. Čia pateksite į uolų, stačių šlaitų ir akmeninių sienų labirintus. Eidami akmeniniu (76 m ilgio) “Bastėjos” tiltu grožėsitės nuostabiausia gamtos panorama Vokietijoje: kabančios uolos, skardžiai, arkos, akmeninis miestas. *Plaukimas Elbės upe  iki Pirnos.  Keliaudami į Lenkiją pravažiuojame įspūdinga įtvirtinimų sistema garsėjančią Stolpeno pilį, kurioje ilgus dešimtmečius buvo įkalinta grafienė Saksonijos kurfiursto favoritė Ana Kozel. Nakvynė Lenkijoje.

4 diena. Pusryčiai. Lankome UNESCO saugomą Svidnicos Taikos *bažnyčią. Tai viena iš trijų bažnyčių, kurias protestantams šiame regione buvo leista statyti XVII a. antroje pusėje. Pastatyti bažnyčią reikėjo per vienerius metus, naudojant tik medį, molį ir šiaudus, nebuvo leidžiama statyti bokšto ir varpinės. Švidnicos bažnyčia, viena iš dviejų didžiausių medinių bažnyčių Europoje, nustebina įspūdingu interjeru – 7500 žmonių talpinanti bažnyčia puošta XVII a. paveikslais, skulptūromis ir ornamentais.

Vykstame į Ksiažo *pilį, didžiausią tvirtovę Silezijos regione. XIII a. statyta pilis turėjo daug šeimininkų, o Hochbergų šeimai priklausė daugiau nei 4 amžius, iki pat Antrojo pasaulinio karo, kol buvo užimta nacių, o vėliau ir Raudonosios armijos. Stipriai suniokota tvirtovė pradėta restauruoti 1974 m. Pilyje daugiau nei 400 kambarių, ją supa parkas su 11 terasų. Ekskursijos metu pamatote Žaliąją, Baltąją, Kinų, bei ypatingai puošnią Maksimiljano sales. Pasivaikščiojate po įvairiuose lygiuose įrengtas parko terasas ir, esant galimybei, aplankote po pilimi Antrojo pasaulinio karo metais įrengtus tunelius. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Lankysime Jasna Gora (Čenstakavos) vienuolyną. Šis vienuolynas ir joje esantis Mergelės Marijos paveikslas, daugiau nei šešis šimtus metų yra katalikų piligrimų lankymo vieta. Kasmet čia apsilanko apie 3-4 mln. piligrimų. Romos katalikų bažnyčia paskelbė Čenstakavą švenčiausiu miestu visoje Lenkijoje. Šis paveikslas yra garbinamas tiek tarp Romos katalikų, tiek tarp stačiatikių, ir yra laikomas stebuklingu. Kelionė namų link. Naktį vakare grįžtame į Vilnių.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

4 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) pažymėti objektai į kelionės kainą neįskaičiuoti;

Bilietai į(*) pažymėtus lankomus objektus – ~45 Eur/asm

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Būtina turėti LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66