Daugiau kelionės nuotraukų

Sartų ir Gražutės regioniniai parkai + „Body painting“ programa

Lietuva

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

10 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Kelionę pradėsime Sartų regioninio parko lankytojų centre. Čia ekspozicijų pagrindinė tema – Sartų ežeras ir aplink susiformavęs gamtinis ir kultūrinis kraštovaizdis. Ekspozicinėje sienelėje esančiuose monitoriuose galėsime pamatyti filmuką apie Sartų ežero atsiradimą, parko simbolį – ausytąjį kragą. Atskiras stendas su filmuota medžiaga skirtas žymioms šio krašto žirgų lenktynėms, kurių tradicija Dusetose siekia daugiau kaip 100 metų. Taip pat rasime interaktyvų stalą keliautojui. Ant parko žemėlapio su įvairiais objektais paspaudus aktyvias zonas, prisilietimui jautrių daviklių dėka ekrane atsiranda informacija apie pasirinktą objektą.Čia taip pat yra dar viena patalpa skirta ekspozicijai apie sėlių gentis ir jų gyvenimą. Patalpoje yra tikra sena medinė valtis su įmontuota garso takelių klausymosi įranga. Čia lankytojas gali atsisėsti ir klausytis sėlių sutartinių, legendų. Ant sienos projektuojamas vaizdas, tarsi plauktum ežeru valtimi. Dėl to žiūrovas sėdintis tikroje valtyje ir besiklausydamas įrašų matydamas ežerą, pasijaus taip, tarsi pats plauktų. Eksponuojami vyro ir moters manekenai su sėlių aprangos rekonstrukcija.

Programa

Vėliau savo kelionę tėsime jaukioje sodybos, kur mūsų lauks tikrai „užvedanti“, linksma bei įsimintina programa. Jos metu bus piešiama su profesionaliais dažais ant veido ir kūno, vėliau lauks madų šou su dizaineriais, pavirsime fotomodeliais ir dalyvausime linksmoje fotosesijoje, ragausime firminio patiekalo – kazanės ant laužo (virto plovo).
Kelionę tęsime Stelmužėje. Čia išvysime to paties pavadinimo vieną iš seniausių ąžuolų Europoje. Tai giliai šaknis įleidęs ir šakas į dangų tiesiantis senolis, kuris yra vienas iš svarbiausių gamtos objektų Lietuvoje –jį tiesiog būtina pamatyti.
Vyksime į žaliuojančių miškų ir mėlynuojančių vandenų kraštą – Zarasus. Pasivaikščiuosime po miestelio „Sėlių“ aikšte, nusileisime link „ Zaraso“ ežero ir pasivaikščiosime vaizdinga krantine, pamatysime Lietuvoje analogų neturintį 17m aukščio apžvalgos ratą. Šis statinys pritraukia kiekvienais metais turistų srautus ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Praeinantiems apžvalgos ratu atsiveria Zaraso ežero panorama.
Vėliau vyksime į Salaką, kuriame rasime Gražutės regioninio parko lankytojų centrą bei V. Žilinskienės “ Jūrų muziejų”. Čia pat apžiūrėsime Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią, kurios fasadas padarytas iš skaldytų akmenų.

Kelionės maršrutas


Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66