Daugiau kelionės nuotraukų

SAVAITGALIS DZŪKIJOS KRAŠTE SU APSILANKYMU GĖLIŲ ŪKYJE

Alytus, Butrimonys, Punia, Raižiai

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Savo kelionę pradėsime Punioje – vienoje iš gražiausių Alytaus krašto miestelių, garsėjančiu savo praeitimi. Čia dunkso vienas didžiausių ir gražiausių piliakalnių Lietuvoje. Manoma, kad ant Punios piliakalnio 1336 m. vyko žymusis Pilėnų mūšis. Nuo piliakalnio atsiveria kerinti panorama – kitame krante didingas Punios šilas, nuostabus Nemuno vingis. Punioje prasideda Nemuno kilpų regioninis parkas. Miestelį puošia Šv. Jurgio koplytėlė, skirta pagerbti 1831 m. sukilėlius, Punios Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia. Punią mėgo Vytautas Didysis. Čia jis buvo įkūręs savo rezidenciją, kurioje per metus praleisdavo bent pora mėnesių.

Programa

Savo kelionę tęsime lankydamiesi A.Žemaičio gėlių ūkyje. Ūkis įkurtas 1991 m. liepos 21 d. 30 ha plote buvo auginamos daržovės, šiltnamiuose gėlės ir daržovės. Šiuo metu ūkis specializuojasi gėlių ir agurkų auginime. Šiltnamiai sudaro 32900 kvadratinių metrų. 14000 kvadratinių metrų plote auginame skinamas gėlės – rožes, gerberas, tulpes, chrizantemas, 18000 kvadratinių metrų plote auginame įvairias vazonines gėles apželdinimui. Ekskursijos metu susipažinsite su gėlių auginimo technologijomis, pasigrožėsite įvairiomis gėlėmis. Sužinosite gėlių puoselėjimo paslapčių.

Vėliau keliausime į Panemunės dzūko pirkią, kurioje galima paskanauti razavų blynų ir dzūkiškų bulvinių bandų, kurios yra EDEN projekto „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2015. Turizmas ir vietinė gastronomija“ nugalėtojų dešimtuke. Čia turėsite puikią progą sudalyvauti edukacinėje grikinės babkos kepimo programoje arba paragauti dzūkiškų bandų..

Pasistiprinę keliaujame į Alytų – Baltosios rožės miestą. Apžvalginė ekursija: Rotušės aikštė, miesto sodas, „Laisvės angelo“ paminklas, skirtas kovotojams už Lietuvos laisvę, „Baltosios rožės“ pėsčiųjų ir dviračių tiltas. Jis yra aukščiausias Lietuvoje.

Toliau savo kelionę tęsime į Butrimonis. 2019 m. Butrimonyse buvo atidaryta rekonstruota vienintelė Lietuvoje trikampė aikštė. Išskirtinis atnaujintos aikštės akcentas – fontanas. Jis yra vienintelis toks Lietuvoje: akrilo kolbos formos, viduje sukasi didžiulis vandens sūkurys. Per fontano sieną srūvantis vanduo sukuria nepakartojamą vaizdą.

Keliausime į Raižius, kurie garsėja kaip žymus Alytaus krašto totorių centras. Čia stovi 1889 m. statyta mečetė, kurioje yra 1684 m. pagamintas minbaras (sakykla). 2010 m. birželio 26 d. netoli mečetės, ant kalnelio, atidengtas paminklas Vytautui Didžiajam. Ta pačia proga prie mečetės sumontuoti Jono Naviko sukurti du saulės laikrodžiai, kurių vienas rodo vietos laiką, antrasis – Griunvaldo (Lenkija). Tai vieninteliai tokie laikrodžiai Lietuvoje. Raižių totorių bendruomenės namuose yra galimybė iš anksto užsisakius paskanauti totoriško pyrago – šimtalapio. Tad diena tikrai neprailgs ir kupini įspūdžių sugrįšite į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Ekskursija A.Žemaičio gėlių ūkyje;

Edukacinė grikinės babkos kepimo programa-10 Eur/asm.

Totoriško pyrago degustacija – 8 Eur/asm.

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Būtina turėti LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66