Daugiau kelionės nuotraukų

SŪRĮ PARAGAUTI, ALUM UŽSIGERTI!

Biržai, Rokiškis

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Programa

Anksti ryte išvyksime  į Lietuvos sūrių sostinę – Rokiškį. Apžvalginė ekskursija po Rokiškį. Sužinosite apie šio krašto kultūrinį, istorinį paveldą. Puikiuose XVIII a. grafų Tyzenhauzų rūmuose dalyvausime programoje „Sūrio kelias“, kurios metu sužinosime apie sūrio pavadinimo kilmę, senovinę ir dabartinę sūrių gamybos technologiją.

Ragausime keturių rūšių fermentinio sūrio – „Montekampo“, „Gouda“, „Mozarella“, „Rokiškio sūrio“ ir balto varškės sūrio, gersime baltą vyną. Be to, vaišinsimės kaimišku skilandžiu, namine rugine duona bei gardžiu naminiu pyragu. Apžiūrėsime rūmų menes, sužinosime daug įdomių faktų iš grafų gyvenimo, pasivaikščiosime centrine miesto alėja, aplankysime XX a. pr. Silezijos meistrų statytą Šv. Mato bažnyčią, kurią puošia Prancūzijos, Austrijos, Belgijos ir Vokietijos meistrų darbai.
Iš sūrių sostinės patrauksime į netoli Biržų esantį Kirkilų kraštovaizdžio draustinį – unikalią vietą, kurioje tyvuliuoja net 300 nedidelių karstinės kilmės ežeriūkščių. Prie didžiausio Kirkilų ežero gyvenanti šeimininkė pavaišins mus pagal senolių receptus pagamintais patiekalais, žolelių arbata ir taukuose virtais “Kirkilų trapučiais”.

Vyksime į šiaurės Lietuvos alaus sostinę – Biržų miestą. Ne savo upėmis, ežeru ar bažnyčios bokštais didžiuojasi biržiečiai, bet tame krašte atsiveriančiomis smegduobėmis, didinga pilimi ir, žinoma, biržietišku alumi. Vieną įspūdingiausių smegduobių ir mes su Jumis apžiūrėsime – Karvės olą, vienintelę Lietuvoje šachtinio tipo įgriuvą, kurios požemiai nuo lankytojų akių slepia 5 urvus ir požeminį ežeriuką.

Panašių įgriuvų Biržų rajone priskaičiuojama jau per 9000 ir kasmet jų daugėja, todėl vietiniai gyventojai tik didžiausiam priešui linki “Kad tu prasmegtum…”. Pasivaikščiosime Biržų pilies menėse, o taip pat, apsilankysime seniausioje Lietuvoje Biržų alaus darykloje, ragausime penkių rūšių alaus, sužinosime daug alaus gamybos paslapčių. Norintiems pamankštinti kojas, pasiūlysime vienu ilgiausiu tiltu per seniausią dirbtinį ežerą Lietuvoje pasiekti grafų Tiškevičių „Astravo“ rūmus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos ekskursijos metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Dalyvavimas programoje „Sūrio kelias“ Tyzenhauzų rūmuose Rokiškyje – ~ 4-10 Eur/ asm.

Bilietai į lankomus objektus – ~10 Eur/asm.

Ekskursija ir degustacija Biržų alaus darykloje – 12-25 Eur /asm. (kaina priklauso nuo pasirinktos programos).

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66