Daugiau kelionės nuotraukų

SKAIČIUOTI MEŠKŲ IR RAGAUTI LEGENDOMIS APIPINTO SŪRIO

Biržuvėnai, Telšiai, Tytyvėnai

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 30 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Ryte išvyksime Žemaitijos link. Savo kelionę pradėsime Tytuvėnuose, kuriuose pamatysime ir pasivaikščiosime po Tytuvėnų vienuolyno ansamblį.  Jūsų lauks įdomi ekskursija po visą ansamblį – vieną įdomiausių ir didžiausių XVII–XVIII a. Lietuvos sakralinės architektūros pavyzdžių. Dalyvausite edukacinėje programoje ,,Piligrimų gira“. Programos metu bus pristatyta 5 skirtingų rūšių naminė gira, kuri išsiskiria skoniu ir istorija.

Programa

Pasižvalgę po sakralinio meno vertybę – Tytuvėnų vienuolyną, kelionę tęsime į Telšius – Žemaitijos sostinę. Legendos byloja, kad Žemaitijos sostine vadinamus Telšius įkūrė žemaičių didvyris Džiugas Telšys. Telšiai – lyg lietuviškoji Roma, pastatyta ant septynių kalvų ir besiglaudžianti prie gražaus Masčio ežero.  Ar žinote, kad tik Žemaitijos sostinėje galite pamatyti daugiausia meškos simbolių? Apžvalginės ekskursijos metu su nuostabiu vietiniu gidu ne tik  atrasite nuostabiausias Telšių miesto puošmenas, išgirsite įvairiausių legendų, bet ir turėsite užduotį suskaičiuoti meškas.

Dalyvausime legendomis apipinto sūrio ,,Džiugas“ gurmaniškoje degustacijoje. Ilgai brandintas sūris ,,Džiugas“ Jus užburs skonių įvairove. Degustacijos metu ragausite 12, 18, 24 ir 36 mėn. brandos sūrių derindami juos su įvairiais užkandžiais ir pagardais.

Toliau keliausime ten, kur seniau arkliais jojo garsus razbainininkas, svieto lygintojas Tadas Blinda, kur gyveno ponai Gorskiai – į Biržuvėnų dvarą. Šiandien Biržuvėnai – vertingas XVIII–XIX a. stambios medinės dvaro sodybos pavyzdys, su mediniu  barokiniu ponų namu, oficina, vežimine, arklide, mūriniu malūnu, tvenkiniais ir 300 m alėja, kuris  mums primena, kad bajoriškoji kultūra formavosi ant etninės kultūros pamato. Čia jūsų lauks teatralizuota ekskursija.

Kelionę tęsime prie Šatrijos kalno. Pasakojama, kad šis kalnas – mėgstamiausia visų Žemaitijos raganų susirinkimo vieta. Žmonės kalba, kad kažkada per kalvotą Žemaitiją ėjęs milžinas prisipylė pilnas kišenes žemių. Pavargęs prigulė pailsėti ir užmigo. Kur buvusios kur nebuvusios čia pat atlėkė pelės, kurios pragraužė kišenes ieškodamos skanėstų. Prabudęs milžinas įsiuto ir sušuko: „Ak jūs nenaudėlės, kaip duosiu su šatra!“. Pelės kaipmat išsilakstė, ir taip prigijo Šatrijos pavadinimas. Nuo Šatrijos atsiveria nepakartojamo grožio kalvotosios Žemaitijos vaizdai. Galima įžiūrėti net už 35 km dunksantį Medvėgalio kalną, Moteraičio, Sprūdės, Girgždūtės ir keletą kitų piliakalnių.

Pasigrožėję nuostabiais vaizdais keliausime  į kaimo turizmo sodybą ragauti žemaičių kulinarinio paveldo patiekalų  (šiupinio, cibulynės, kastinio su karšta bulve ir kitų patiekalų), sužinoti jų gaminimo paslapčių ir tiesiog smagiai pasibūti kartu. Tad namo tikrai sugrįšite kupini įspūdžių ir puikios nuotaikos.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Vietinio gido paslaugos;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai ir ekskursija po Tytuvėnų vienuolyno ansamblį– 4,00 Eur/asm.

Edukacinė programa ,,Piligrimų gira“ – 4,00 Eur/asm.

Sūrio ,,Džiugas“ degustacija – 13,00-18,00 Eur/asm.

Teatralizuota ekskursija Biržuvėnų dvare“ – 5,00 Eur/asm.

Žemaitiškų patiekalų degustacija – 10-15 Eur/asm.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 30 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66