Daugiau kelionės nuotraukų

SKONIŲ KELIU SĖLIŲ KRAŠTE

Salakas, Vasaknos, Zarasai

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Programa

Savo gurmanišką kelionę pradėsime Zarasų krašte. Šis kraštas svečius pasitinka akį viliojančia gamta, draugiškais ir vaišingais gyventojais. Pirmiausia Jūsų lauks pažintis su Zarasų miestu. Zarasai dar tituluojami Lietuvos Šveicarija. Pasivaikščiosime po miestą, pasigrožėsime Zaraso ežeru ir jo salomis nuo apžvalgos rato. Tai Lietuvoje unikalus ir analogų neturintis statinys 17 metrų aukščio ir net 34 metrų pločio.

Vienas įdomesnių objektų  – Sėlių aikštė. Į ją sueina visos radialinės gatvės. Tai vienintelis tokios formos miesto planas Lietuvoje tarp XIX a. taip vadinamų rusų miestų pavyzdžiu planuotų vietovių. Pasigrožėsite neobarokinio stiliaus bažnyčia pastatyta ant vienos iš aukščiausių vietų mieste. Apsilankę Zarasų krašto  muziejuje galėsite apžiūrėti ekspozicijose įamžintą krašto istoriją, senus dokumentus, žvejybos ir medžioklės įrankius bei trofėjus, bažnytinę literatūrą, rūbus, kraštiečio dailininko M. Šileikio darbus, sakralines skulptūras, kraštui būdingų senovinių audinių ir lovatiesių pavyzdžius.

Esant pageidavimui galima apsilankyti Šlyninkos malūne. Ekskursijos metu galėsite apžiūrėti senovinį, tris šimtus metų skaičiuojantį vandens malūną. Malūnininkas Stasys papasakos kokias paslaptis slepia malūno istorija, supažindins su grūdų malimo procesu. Čia pat įsikūrusiuose amatų namuose šeimininkė Regina ,,išduos“ duonos kepimo paslaptis, parodys, kaip raugiama, maišoma ir kepama naminė duona. Dar viena šeimininkės paslaptis – gardūs Smetoniški blynai iš razavų kvietinių miltų. Blynai kepami ant žarijų, patiekiami su namine grietine, uogiene arba spirgučių padažu pasirinktinai. Šitaip iškepti blynai yra su niekuo nepalyginamo skonio, dvelkia senoviniu svetingumu ir yra nepaprastai sotūs. Po vaišių išsivežimui Jūs galėsite įsigyti ir kitų iš malūne sumaltų miltų pagamintų produktų.

Toliau kelionę tęsime  Salako miestelyje. Salakas įsikūręs 19 km į pietus nuo Zarasų. Pabuvosite Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčioje. Salake gyvenanti „Jūrų muziejaus“ steigėja V. Žilinskienė ne vieną dešimtmetį kaupė jūros grožybes ir jų suskaičiuoja jau ne vieną šimtą. Užsukę į šį muziejų eksponatus ne tik paliesite, bet ir iš arčiau apžiūrėsite.

Keliausime į  sraigių ūkį. Edukacinės pogramos metu supažinsite su sraigių auginimo ypatumais, apžiūrėsite kur ir kaip auginamos sraigės. Sužinosite kuo naudingos sraigės kaip maisto produktas ir kitose sferose. Ūkyje auginamos naminės sraigės Achatina, kurias galima paimti į ranką, paglostyti. Turėsite puikią galimybę pasimėgauti sraigių patiekalais. Sraigės – vienas natūraliausių ir sveikiausių maisto produktų pasaulyje, turintis savyje daug natūralaus baltymo.  Gurmaniškos degustacijos metu ragausite – sraigės burgundiškai, įdarytos sraigės , sraigės kibine, sraigės keptos tešloje, naminio pyrago su kava/arbata.

Toliau kelionę tęsiame į  Vasaknų dvarą. Vasaknų dvaras – užburia istorine autentiška aplinka, ežero ramuma. Šimtamečių liepų parkas sukuria ypatingą aurą, kuria kadaise mėgavosi garbingosios Radvilų, Pliaterių ir Tiškevičių giminės. Dvaro teritorijoje atkurtas dar 18 a. veikęs bravoras, įrengta pirtis, sutvarkytas parkas su tvenkiniais, išsaugoti arklidžių ir dvaro rūmų fragmentai. Turėsite puikią progą sudalyvauti pažintiniame alaus vakare su vietiniu aludariu. Vasaknų alus sukurtas pagal belgų aludarių receptūrą, kuriam būdingas sodrus, karamelinio ir šokoladinio salyklo išryškintas skonis. Alus verdamas nerūdijančio plieno virimo katile, filtruojamas, brandinamas bei nokinamas. Šis ciklas trunka 30 dienų – nedaug aludarių Lietuvoje gali pasiūlyti tokią išpuoselėtą gamybos technologiją.  Ragausite ant laužo virto troškinio, o gal net ir bebrienos. Esant pageidavimui galėsite pasimėgauti pirties malonumais. Tad diena tikrai neprailgs ir namo sugrįšite kupini įspūdžių.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus –~6 Eur/asm.

Gurmaniška sraigių degustacija – 12 Eur/asm.

Pažintinis alaus vakaras Vasaknų dvare – 13 Eur/asm.

Sriubos arba troškinio degustacija – 5 Eur/asm.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66