Daugiau kelionės nuotraukų

SKRIVERU KARVUTĖ IR KITOS LATVIJOS ĮDOMYBĖS

Latvija

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Programa

Anksti ryte iškeliaujame iš Lietuvos. Kirtę valstybės sieną, vykstame į Latvijos Latgaliją. Atvykstame į Skriveru miestelį. Lankomės saldainių fabrike – „Skriveru GOTINA“. Čia, ne tik, pamatysite kaip gimsta latviška „karvutė“, bet ir patys pamėginsite susikurti savo „karvutes“.

Keliaujame į Latvijos širdį – Rygą.  Čia Jūsų lauks pažintis medicinos istorijos muziejumi.  Pastatas buvo pastatytas 1879 m. kaip šeimos namai ir priklausė vienam iš žymiausių Latvijos gydytojų Pauliui Stradiniui. Muziejus buvo pavadintas jo vardu. Latvijos medicinos muziejus yra vienas iš trijų didžiausių medicinos pasaulio muziejų. Kartu su muziejaus gidu susipažinsime su medicinos istorija – pasakojimas prasideda muziejaus pastato rūsyje. Čia išdėstyti eksponatai ir dioramos pasakoja apie medicinos raidos užuomazgas. Neatskiriama medicinos dalis tuomet buvo ir maginė medicina – amuletai, talismanai ir burtai. Šias priemones buvo įvaldę žyniai, šamanai ir kerėtojai. Toliau viduramžiai, kol galiausiai pasieksime šių dienų mediciną…

Toliau mūsų lauks ekskursija po grožiu užburiantį Rygos senamiestį: prie Dauguvos prigludusia Rygos pilimi; senosios Rygos gatvelėmis, kurių kiekviena savita ir ypatinga; Rygos katedra, išsiskiriančia dydžiu ir puošyba, garsia visoje Europoje senųjų vargonų skambesiu; šimtmečius menančia seniausia Rygos Rotušės aikšte su Rotušės rūmais bei Juodgalvių pirklių gildija; gynybinės miesto sienos likučiais, Parako bokštu.

Kelionę tęsiame į Rygos automobilių muziejų. Po ilgos rekonstrukcijos duris atvėrusiose salėse apžiūrėsite praėjusio amžiaus ir pokario laikų lengvuosius automobilius. Čia yra netgi keletas automobilių, naudotų karo metu (pavyzdžiui, 1942 metų GAZ). Ekspozicijoje puikuojasi keli automobiliai, kurių pavadinimai gali būti nepažįstami mūsų kartai – pavyzdžiui, 1914 m. gražuolis Hansa G 12/36 Renntorpedo ir ne ką prastesnis 1938 austriškas Steyer. Ganėtinai įdomus ekspozicijos elementas yra Maskvos Kremliaus automobilių kolekcija. Sovietų vadovai naudojo vietinius limuzinus, tokius kaip ZIL ir ZIS, tačiau su malonumu naudodavosi ir vakarietiškais prabangiais automobiliais. Sužinosite, jog šarvuoti ir neperšaunami tarybiniai ZIS svėrė iki 7300 kg., pamatysite muziejuje eksponuojamus ZIL 111 G, kuriuo naudojosi N. Chrusčiovas ir ZIS 115 S, kuriuo važinėjo pats j. V. Stalinas… Kupini malonių įspūdžių grįžtame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Kelionės vadovo paslaugos;

Ekskursinės programos organizavimas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Ekskursija Skriveru Gotina – 5,00 Eur/asm.

Apsilankymas Rygos automobilių muziejuje – 10,00 Eur/asm.

Ekskursija medicinos istorijos muziejuje – 4,00 Eur/asm. +15,00 Eur /grupei ekskursijos paslauga rusų kalba

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Būtina turėti LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66