Daugiau kelionės nuotraukų

SMĖLIO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS JELGAVOJE

Latvija

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Vykstame į latviškąjį kino miestą – ,,Cinevilla”. Kino miestelyje galima pajusti praėjusio šimtmečio miestelių dvasią. Pasijusti lyg tikriems aktoriams filmavimo aikštelėje. Stebėsime specialiųjų efektų šou. Režisierius supažindins su paslaptingu specialiųjų efektų pasauliu, kiekvienas iš mūsų galės išbandyti jėgas, kuriant specialiuosius efektus. Pageidaujantys, galės nusifotografuoti su senoviniais rūbais, senovinėje aplinkoje ir parsivežti prisiminimui nuotrauką ir įsižiebusią viltį: gal dar nevėlu tapti „žvaigžde“…Įspūdingos gatvės ir namų fasadai išlikę po čia kurto filmo „Rygos sargai“.

Programa

Miestelis buvo pradėtas statyti kino juostai “Rīgas sargi” (Rygos sargybiniai) filmuoti. Iki šiol miestelyje jau yra nufilmuoti keli latvių vaidybiniai filmai, tarp jų “Rūdolfa mantojums” (Rudolfo palikimas), “Sapņu komanda 1935” (Svajonių komanda 1935), dar ne vienas užsienio kino filmas.

Keliaujame į Jelgavą (Mintaują), buvusią Kuršo kunigaikštystės sostinę. Jelgava įsikūrusi Latvijos centre, kur susikerta šešios automagistralės ir penkios geležinkelio linijos. Nuo tilto per Lielupę atsiveria nuostabus vaizdas į didingus Jelgavos rūmus, pastatytus Kuržemės ir Žiemgalos hercogo E.J.Birono nurodymu, vadovaujant garsiam italų architektui F. B. Rastrelli. Pilyje buvo Kuržemės ir Žiemgalos hercogų rezidencija, vėliau – gubernijos administracinis centras, o mūsų dienomis – Latvijos žemės ūkio universiteto buveinė. Čia studijuoja maždaug 5 tūkstančiai studentų.

Apžvalginės ekskursijos pėsčiomis po miestą metu sužinosite pačius įdomiausius miesto kūrimosi, augimo įvykius. Pasikelsime į Švč. Trejybės bažnyčios bokšto 9 aukštą, kuriame yra Parodų salė ir apžvalgos aikštelė. Apžvelgsime Jelgavos miesto panoramą. Jelgavos Švč. Trejybės bažnyčia buvo viena iš pirmųjų Europoje pastatytų mūrinių liuteronų parapijinių bažnyčių, be to, bažnyčia laikoma ir pirmuoju mūriniu statiniu Jelgavoje. Šiuo metu jo aukštis siekia 50,17 m, bokšto forma išlaikė architekto Martino Knocho jam suteiktą išvaizdą.
Praeisime Mytavos tiltą, jungiantį miesto centrą su Pašto sala. Tai vienas ilgiausių Latvijoje pėsčiųjų tiltų, o techniniu sprendimu laikytinas unikaliu visose Baltijos šalyse. Pašto saloje grožėsitės  jau 14 – ojo Tarptautinio smėlio skulptūrų festivalio kūriniais. Šiais metais festivalio skultūros skirtos Jelgavos miesto 755 metų jubiliejui. Puikiai praleidę dieną, kupini įspūdžių vėlai vakare grįšime į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus –~15 Eur/asm.

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Būtina turėti LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66