Daugiau kelionės nuotraukų

TULPIŲ ŽYDĖJIMO ŠVENTĖ BURBIŠKIO DVARE

Baisiogala, Burbiškio dvaras, Kleboniškis, Šeduva

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Ne mažiau 36 žmonių

Kalbos

Lietuva

Apžvalga

Ne tik Olandijoje vyksta tulpių žydėjimo šventės. Ir Lietuvoje yra vieta, kuri gegužės mėnesį pritraukia tūkstančius tulpių mylėtojų. Žmones kaip ir bites traukia ryškių spalvų simfonija ir nepaprastas aromatas. Vyksta ši šventė nuostabiame gamtos kampelyje – Burbiškio dvare (Radviliškio raj.), kuris pasižymi įspūdingais tvenkiniais su salomis, į kurias veda 12 tiltų, didingais parko vartais, mitologiniu akmeniu su „Marijos pėda“. Sakoma, kad jį palietus išsipildo visi norai. Gegužę Burbiškio dvaro parke pražysta virš 400 tulpių rūšių. Grožis nepakartojamas.

Programa

Savo kelionę pradėsime Kleboniškyje, kuriame apsilankysime „Mažosiose Rumšiškėse“. Gražiame Daugyvenės upės slėnyje, senoje kaimavietėje, 18 ha plote, kaimo buities muziejus, į kurį iš apylinkių buvo perkelti XIX a. ir XX a. pradžiai būdingi kaimų pastatai: gryčios, klėtys, pirtys, klojimai, daržinės ir kt. Seni kaimavietės medžiai bei šiaudiniai pastatų stogai teikia muziejui paslaptingumo, o jo gyventojai – tikroviškumo. Pastatuose įrengtose ekspozicijose atkurta ūkininkų buitis nukelia į XIX a. pabaigą. Įrengta veikianti kaimo pirtis. Kaime yra veikiantis 1884 m. statytas vėjo malūnas.

Pabuvoję pareityje, grįžkime į dabartį ir savo kelionę tęskime visai nebaisiame miestelyje – Baisogaloje. Čia išvysime viena seniausių šių apylinkių dvarų, susipažinsime su dvaro istorija, paklaidžiosime dvaro parko takeliais. Toliau trauksime į Šeduvą. Čia  apsilankysime istorinės technikos muziejuje.  Tai – Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos „Retromobile“ muziejus. Mobili istorinės technikos ekspozicija bet kuriuo metu gali pajudėti iš vietos; jos unikalumas – ne sustingusiuose eksponatuose, o gyvybėje.

Kelionę tęsime į Burbiškio dvarą. Burbiškio arba Baženskių dvaras istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Dvare – peizažinio tipo parkas, užimantis 28 ha plotą. Parko teritorijoje esančiuose tvenkiniuose yra 15 salų. Tvenkiniai sujungti lieptais ir tilteliais, per parką teka Liulio upelis. Nutiesti takai, pastatyta tiltų, pavėsinių, suoliukų, skulptūrų, nuo ažūrinių metalinių vartų driekiasi dviejų eilių beržų alėja, šonuose – liepų alėjos. Turėsite proga pasigrožėti nuostabiais tulpių žiedais ir sudalyvauti tulpių žydėjimo šventėje. Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare – didžiausia ir labiausiai laukiama pavasario šventė ne tik Radviliškio rajono, bet ir visos Lietuvos, net kaimyninės Latvijos žmonių.  Žydint gražiosioms Burbiškio dvaro tulpėms, čia gera atsipūsti nuo kasdienės rutinos.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Burbiškio dvaro lankymas ir tulpių žydėjimo šventė- ~ 10 Eur/asm.

Baisiogalos dvaro apžiūra – ~ 5 Eur/asm.

Šeduvos istorinės technikos muziejus

Ekskursija Kleboniškio muziejuje – ~ 5 Eur/asm.

Pietūs – 12-14 Eur/asm.

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 36 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66