Daugiau kelionės nuotraukų

ATGIMĘS NAUJAI…PALIESIAUS DVARAS

Paliesiaus dvaras, Švenčionys

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Programa

Savo kelionę pradėsime pradėsime Rytų Lietuvos kampelyje – Švenčionių krašte. Pačiame Nalšios viduryje, ten kur Nemuno ir Dauguvos upių takoskyra eina, išsidriekia senieji Švenčionys nuo seno garsėjantys kaip vaistažolių sostinė. Turėsite puikią progą apsilankyti seniausioje miesto įmonėje – N. Taraseisko 1883 m. įkurtame pirmame ir vieninteliame tuometinėje Rusijoje Švenčionių vaistažolių fabrike, kuris dirba ir dabar, gamina įvairias vaistines arbatas ir tiekia jas ne tik vietinei rinkai, bet eksportuoja į daugelį pasaulio šalių, o savo vaistažolių supirkimo punktus turi daugelyje Rytų Lietuvos rajonų. Tai vienas seniausių vaistažolių perdirbimo fabrikų Pabaltyje ir Europoje, veikiantis ir puoselėjantis tradicijas daugiau nei šimtą metų. Stipri Švenčionių vaistažolių fabriko mokslininkų ir kvalifikuotų specialistų komanda kuria unikalią, ypač aukštos kokybės produkciją.

Ekskursijos metu susipažinsite su arbatos gamybos procesu ir  turėsite puikią galimybę paragauti fabriko gaminamų kelionių įkvėptos ,,Etno“ ir ,,Gamtos gurkšnis“ arbatų.

Pasimėgavę vaistažolių arbata keliausite į naujai atgimusį Paliesiaus dvarą. Paliesiaus dvaras mena dar XVII amžiaus laikus, kai grafas Tyzenhauzas čia įsigijo dvarą, o prie Kančioginos upelio tuomet puikavosi pirtelė, bravoras. Unikali savo kraštovaizdžiu ir paslaptinga įvairove pati gamta pašnibždėjo vietovės pavadinimą: tai, kas esa prie miškelio, „paliesiuje“. Taip ir gimė Paliesiaus vietovė ir jos centru tapo Paliesiaus dvaras. XIX a. vid. – XX a. vid. dvaras išgyveno nuopuolį..Po 1940 m. nacionalizacijos dvaras atiteko Cirkliškio kolūkiui. Sovietiniais metais sunyko vandens malūnas ir kiti dvaro pastatai, turtas buvo išgrobstytas. Pažymėtina, kad 1956 m. dvaro rūmai, nors ir prastos būklės, bet dar stovėjo – rūmų baigtį nulėmė vietiniai gyventojai, plyta po plytos išnešioję rūmų pastato sienas.

Paliesiaus dvaras garsėja unikalios akustikos PASAGOS formos sale. Čia vyksta pasaulinio lygio žvaigždžių koncertai. Dvare įsikūrusiame restorane, turėsite puikią progą pragauti nepakartojimai gardžių patiekalų. Edukacinės programos ,,Kepame bandelių pyragą“ metu sužinosite mažų kepimo paslapčių, savo rankomis formuosite bandeles, o po visko galėsite prisėsti valandėlę pailsėti su arbatos puodeliu. Kol bandelės kils ir keps, turėsite galimybę pasivaikščioti po Paliesiaus dvarą, apžiūrėti jo parką ir statinius, išgirsti dvaro istoriją ir planus.

Esant pageidavimui galėsite sudalyvauti  1 valandos trukmės edukacinėje sveikatinimo programoje: mokysitės taisyklingo žingsniavimo su šiaurietiškomis lazdomis, numatytas žygis su maloniomis staigmenomis. Dvare įsikūrusioje parduotuvėlėje rasite daug įvairiausių retų gaminių ir prekių.  Tad diena tikrai neprailgs, mano sugrįšite kupini įspūdžių ir su nepaprastomis lauktuvėmis.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Pasirinkta edukacinė programa Paliesiaus dvare–8~10 Eur/asm.

Arbatų degustacija – ~5 Eur/asm.

Asmeninės išlaidos

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66