Daugiau kelionės nuotraukų

Atkurtos Lietuvos šimtmečiui – maršrutas po Vakarų Lietuvą

Šilalė

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

10 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Programa

Savo kelionę pradėsime nuo Rasenių. Čia aplankysime Raseinių krašto istorijos muziejų, Muziejaus pastate nuo 1930 .veikė arešto namai, kuriuose buvo uždaromi perauklėti komunistuojantys jaunuoliai iš visos šalies. Išgirsime pasakojimą apie dvi iškilias šio krašto asmenybes- aktyvų Lietuvos valstybės kūrimo dalyvį Mykolą Sleževičių ir archeologą, Žemaitijos dvarininkų atžalą Tadą Daugirdą, kuris dalyvavo 1917 m. Lietuvos tautinės vėliavos kūrimo komisijoje. Raseiniuose aplankysime ir skulptoriaus Vinco Grybo ryžtingai pirmyn žengiančio 13 m aukščio plačiapečio vyro skulptūrą „Žemaitis“ – aukščiausią nepriklausomybės paminklą Lietuvoje.  Šis paminklas stebuklingai išgyveno sovietinę ir hitlerinę okupacijas.

Vykdami į Šilalę aplankysime ir įžymiuosius D. Poškos Baublius. Muziejų tūkstantmečio ąžuolo kamiene įrengė rašytojas, istorikas Dionizas Poška (1765–1830).

Vėliau keliausime į Kutalius, Signataro, prezidento A. Stulginskio tėviškę. Kutalių kaime gimęs Prezidentas buvo dvyliktas vaikas bežemių valstiečių šeimoje, kuriam buvo skirta šeimos kunigėlio dalia. Jis tapo pirmuoju konstituciniu LR prezidentu, jauniausiu Europoje.

Daug sužinoję apie Prezidentą vyksime į Bitėnus. Bitėnuose aplankysime Martyno Jankaus muziejų. Čia išgirsime istoriją apie vieną idealistą. Šiuose namuose Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjas, spaustuvininkas, aušrininkas Martynas Jankus (1858–1946) dar nuo 1883 m. slėpdavo į Didžiąją Lietuvą gabenamas draudžiamas knygas. Vėliau čia įkūrė ir spaustuvę. O Bitėnų kapinaitėse palaidoti abu Mažosios Lietuvos šviesuoliai Martynas Jankus ir Vilius Storosta-Vydūnas. Užkopsime ir ant Rambyno kalno pasigrožėti puikiu kraštovaizdžiu.

Vakare, sužinoję daug naujo apie Lietuvos šimtmečio istoriją, jos herojus, pilni įspūdžių, grįšime namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus –~20 Eur/asm.

Asmeninės išlaidos.

Kelionės maršrutas


Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66