Daugiau kelionės nuotraukų

ATRASK ,,LIETUVIŠKĄJĮ ČERNOBYLĮ“ – VISAGINĄ

Dūkštas, Visaginas

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 30 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Kviečiame keliauti kartu ir atrasti ,,lietuviškąjį Černobylį“ – Visaginą. Visaginas jauniausias miestas Lietuvoje  savo istoriją skaičiuojantis nuo 1975 m. ir labiausiai žinomas dėl netoli esančios Ignalinos atominės jėgainės, pradėtos statyti 1978 m. Tai atominis miestas, kuriame sustojo laikas.

Programa

Savo kelionę pradėsime lankydamiesi Ignalinos atominės elektrinės informacijos centre. Ignalinos atominė elektrinė – vienintelė Baltijos šalyse buvusi Lietuvos energetinės sistemos branduolinė jėgainė, pastatyta šalia sienos su Baltarusija, turėjusi didžiausius pasaulyje reaktorius ir įrašyta į Gineso rekordų knygą. Čia sužinosite kas nutiko Černobylio atominėje elektrinėje. IAE ekspozicijų salėse apžiūrėsite IAE bloko maketą, kuro rinklės maketą, panaudoto branduolinio kuro saugojimo konteinerio CASTOR maketą bei planuojamų statyti mažo ir vidutinio radiokatyvumo trumpaamžių radioaktyvių atliekų kapinynų maketus. Galima bus stebėti tiesioginį vaizdą iš reaktoriaus patalpos, turbinų salės ir panaudoto branduolinio kuro išlaikymo salės. Pažiūrėsite  mokomąjį videofilmą (IAE istorija, statybos, eksploatavimo etapai, radioaktyvioji spinduliuotė).

Kelionę tęsime pažindami Visagino miestą. Sužinosite daug įdomių faktų apie šio miesto istoriją, kultūrą. Visaginas išsiskiria savo istoriniu ir architektūriniu gyliu. Jis persmelktas nykstančių branduolinės energijos ambicijų, sovietinės urbanistikos pažangos prisiminimais bei nūdienos trintimis.

Lankysimės akvariumų salone-muziejuje.  Tai privatus akvariumų salonas įkurtas 2000 m. Akvariumų ekspozicijoje pristatoma daugiau kaip 100 rūšių tropinių kraštų gėlavandenių žuvų: neonai, piranijos, pusmetrinės gėlavandenės murenos, koraliniai gruperiai, sparnuotės, žuvys drugeliai, klounai, chirurgai ir kt.

Apsilankysime alaus darykloje ,,Bear&Boar Brewery“. Čia sužinosime aludarystės paslapčių: kas slypi už kiekvieno alaus stiliaus ir skonio, ką simbolizuoja pavadinime lokys ir šernas.

 Metame iššūkį drąsiems ir keliaujame degustuoti ateities maisto. Lankysimės svirplių ūkyje. Čia sužinosite apie  svirplių gyvenimo kelią nuo išsiritimo ir produkto. Turėsite puikią progą paragauti produkcijos iš svirplių su Adygėjos kalnų druska ir česnaku, su aitriąja ir saldžiąja paprikomis, su ciberžole ir bazilikais. Svirplių karamelizuotų, su šokoladu, su kondensuotu pienu, su braškėmis ir dar daug kitokių skonių. Sakoma, kad svirplių baltymai yra tikras lobis pavargusiems sąnariams.

Namo sugrįšite kupini įspūdžių ir geros nuotaikos.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos;

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Ekskursija ir alaus degustacija alaus darykloje – 8,00 Eur/asm..

Svirplių degustacija – 4,00 Eur/asm.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66