Daugiau kelionės nuotraukų

DIDIKŲ RADVILŲ PĖDSAKAIS

Biržai, Dubingiai, Kėdainiai

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Savo kelionę pradėsime Dubingiuose – Radvilų tėvonijoje. Dubingių miestelis įsikūręs prie ilgiausio Lietuvos ežero – Asvejos. Dubingiai 16 a. buvo valdomi kunigaikščių Radvilų ir buvo kunigaikštystės centras. Labiausiai Dubingius išgarsino Barbora Radvilaitė, gyvenusi pilyje iki vedybų su karaliumi Žygimantu Augustu.

Programa

Pilis XVII a. atiteko kitoms didikų giminėms ir sunyko per karus su švedais XVIII a. 19 a. Dubingiai priklausė grafams Tiškevičiams. Pasivaikščiosite Dubingių piliavietės pažintiniu taku. Susipažinsite su  Dubingių miestelio istoriniu ir kultūriniu palikimu. Išgirsite negirdėtų pasakojimų ir vis dar čia tebegyvenančių legendų.

Savo kelionę tęsime į Biržus. Siekdamas apsaugoti šiaurines Lietuvos sienas ir savo valdas, XVI a.  Lietuvos Didžiosios kunigaikštystė etmonas Kristupas Radvila Perkūnas pastatė Biržų pilį. Biržų pilis – vienintelė Lietuvoje išlikusi bastioninė tvirtovė. Švedų karų metu pilis buvo ve vieną kartą sugriauta. Tvirtovės rūmai atstatyti 1989 m. Nuo tada juose įsikūrė Biržų krašto muziejus „Sėla“. Apžvalginė ekskursija po muziejų. Ar žinote, kas yra  arsenalas?  Kokie ginklai buvo  XVI–XVII a. Biržų tvirtovės arsenale? Kaip jais žmonės naudojosi? Turėsite puikią progą sudalyvauti edukacinėje programoje ,, Tvirtovės arsenalas-kunigaikščių Radvilų pasididžiavimas“. Edukacinės programos metu susipažinsite su senoviniais ginklais, juos virtualiai išbandysite: įsikūrę ant Biržų pilies įtvirtinimų ginsitės nuo puolančio virtualaus priešo.

Biržų kraštas nuo seno garsėja aludariais ir ypatingu alumi. Biržų alaus darykla, įkurta 1686 metais, – viena seniausių Lietuvoje.  Rekonstrukcijos metu „Biržų alaus“ darykloje rastas senas, 1882 m. pastatytas, rūsys. Turėsite puikią progą apžiūrėti eksponuojamas senosios alaus daryklos nuotraukas, susipažinsite su alaus gamybos subtilybėmis, sužinosite apie čia gaminamas alaus rūšis ir jų paragausite.

Toliau didikų Radvilų pėdsakai nuves mus į  Kėdainius. Garsiajai Lietuvos didikų Radvilų giminei Kėdainiai priklausė apie 290 metų. Valdant Radviloms Kėdainiai buvo kultūrinis ir religinis protestantizmo centras (veikė kelios bažnyčios, gimnazija, spaustuvė). Evangelikų reformatų bažnyčia – kunigaikščių Radvilų nekropolis, jos kriptoje, puošniuose renesanso ir baroko stiliaus sarkofaguose, palaidoti Radvilų giminės atstovai. Ekskursijos ,,Kunigaikščių Radvilų miestas“ su vietiniu gidu metu susipažinsite su šios kilmingos šeimos istoriniais ženklais, kurių gausu jaukiame Kėdainių senamiestyje. Restorane ,,Grėjaus namas“ turėsite puikią progą paragauti pagal Lietuvos didžiosios kunigaikštystės laikų receptą gaminamą ,,Radvilų troškinį“ . Tad diena tikrai neprailgs ir kupini įspūdžių sugrįšite į namus

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos;

Ekskursija su vietiniu gidu.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai ir ekskursija Biržų muziejuje ,,Sėla“ – 3,50 Eur/asm.

Arsenalo ekspozicijos lankymas – 2,50 Eur/asm.

Alaus turo programa nuo 5 iki 25 Eur/asm.

Apsilankymas Radvilų mauzoliejuje – 1-2 Eur/asm.

,,Radvilų troškinio“ degustacija – 7 Eur/asm.

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

41


Sumokėti 0% per item

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66