Daugiau kelionės nuotraukų

Iš amžių glūdumos Medininkų pilis

Bareikiškės, Medininkai, Nemėžis

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

10 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Programa

Savo kelionę pradėsime nuo apsilankymo senoje totorių gyvenvietėje su mečete ir Vytauto piliaviete Nemėžyje, kur išvysime totorių maldos namus – mečetę. Čia pamados vyksta tik tais penktadieniais, kai būna jaunas mėnulis, o į tradicines šventes į pamaldas šioje mečetėkje suvažiuoja ir arabai.

Vėliau savo kelionę tęsime rašytojo Vladislavo Sirokomlės dvarelyje – muziejuje Bareikiškėse, kuriame 1853-1861 metais gyveno poetas Vladislavas Sirokomlė (tikrasis vardas Liudvikas Kondratovičius). Poeto gyvenimo metai, praleisti Bareikiškių dvarelyje, buvo patys kūrybingiausi. Būtent čia Vladislavas Sirokomlė sukūrė dvidešimt keturis savo kūrinius, tarp jų vieną reikšmingiausių savo veikalų – „Margiris“, kuris tapo lietuvių kovų su kryžiuočiais simboliu bei pirmą turistinį vadovą po Lietuvą „Iškylos iš Vilniaus po Lietuvą”, kurio puslapiuose autorius šiais žodžiais ragina pažinti gimtąsias vietas: „…didelė gėda visiškai nepažinti krašto, kuriame gyvename, arba, dar blogiau, geriau žinoti svetimus kraštus nei savąjį”. Bareikiškių dvarelyje veikia muziejus.

Pabuvoję muziejuje, keliausime į Medininkus. Čia apsilankysime Medininkų pasienio posto memorialą, bažnyčią ir, žinoma, pilį.

Grįžę į Vilnių, apsilankysime Muitinės muziejuje, kuriame bus galima pamatyti dokumentus, nuotraukas, muitininkų darbo priemones, naudotą metodinę literatūrą, muitininko aprangą. Įdomūs Muitinės laboratorijos pateikti eksponatai – skirtingų rūšių dyzelinas, lukštenti ir nelukštenti grikiai, kukurūzų liekanos, audinių pavyzdžiai ir kitos prekės, kurių kodą Kombinuotoje prekių nomenklatūroje nustato ši muitinės įstaiga, ir kuriuo remiantis taikomi mokesčių tarifai. Muitinės muziejuje taip pat demonstruojami sulaikyti daiktai bei įvairūs suvenyrai (iškamšos, žvėrelių kailiukai, daiktai, pagaminti iš dramblio kaulo, krokodilo bei gyvačių odos, įvairūs gėrimai su gyvūnais, augalais ar jų dalimis buteliuose ir kt.), pagaminti iš nykstančių gyvūnų ir augalų, kurie saugomi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių. Čia savo ekskursinę programą ir baigsime.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus –~15 Eur/asm.

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66