POILSIS IR PRAMOGOS ZARASŲ KRAŠTE

Paskardiškis, Salakas, Šlyninka, Vasaknos, Zarasai

Trukmė

2 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 5 iki 50 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

1 diena. Jei norisi ištrūkti iš miesto, pabūti gamtoje, Zarasų kraštas pati tinkamiausia vieta. Vykstame į Zarasus – Šiaurės Rytų Lietuvoje virš septynių ežerų iškilusį miestą. Zarasai dar tituluojami Lietuvos Šveicarija. Pasivaikščiosime po miestą, pasigrožėsime Zaraso ežeru ir jo salomis nuo apžvalgos rato. Tai Lietuvoje unikalus ir analogų neturintis statinys 17 metrų aukščio ir net 34 metrų pločio. Su lankomiausia iš jų – 44 hektarų dydžio – Didžiąja sala apžvalgos ratą jungia Zaraso ežero pakrante nutiestas pusantro kilometro ilgio pasivaikščiojimų takas. Pakeliui link salos galima galėsite pasigrožėti skulptūrų parku, fontanu.

 

Programa

Vienas įdomesnių objektų  – Sėlių aikštė. Į ją sueina visos radialinės gatvės. Tai vienintelis tokios formos miesto planas Lietuvoje tarp XIX a. taip vadinamų rusų miestų pavyzdžiu planuotų vietovių. Pasigrožėsite neobarokinio stiliaus bažnyčia pastatyta ant vienos iš aukščiausių vietų mieste. Apsilankę Zarasų krašto  muziejuje galėsite apžiūrėti ekspozicijose įamžintą krašto istoriją, senus dokumentus, žvejybos ir medžioklės įrankius bei trofėjus, bažnytinę literatūrą, rūbus, kraštiečio dailininko M. Šileikio darbus, sakralines skulptūras, kraštui būdingų senovinių audinių ir lovatiesių pavyzdžius.

Toliau vykstame į Šlyninkos malūną. Ekskursijos metu galėsite apžiūrėti senovinį, tris šimtus metų skaičiuojantį vandens malūną. Malūnininkas Stasys papasakos kokias paslaptis slepia malūno istorija, supažindins su grūdų malimo procesu.

Čia pat įsikūrusiuose amatų namuose šeimininkė Regina ,,išduos“ duonos kepimo paslaptis, parodys, kaip raugiama, maišoma ir kepama naminė duona. Dar viena šeimininkės paslaptis – gardūs Smetoniški blynai iš razavų kvietinių miltų. Blynai kepami ant žarijų, patiekiami su namine grietine, uogiene arba spirgučių padažu pasirinktinai. Šitaip iškepti blynai yra su niekuo nepalyginamo skonio, dvelkia senoviniu svetingumu ir yra nepaprastai sotūs. Atsigaivinti galėsite šalta žolelių arbata arba gardžia namine gira, kuri gaminama iš čia pat iškeptos ruginės duonos. Po vaišių išsivežimui Jūs galėsite įsigyti ir kitų iš malūne sumaltų miltų pagamintų produktų.

Toliau kelionę tęsime  Salako miestelyje. Salakas įsikūręs 19 km į pietus nuo Zarasų. Pabuvosite Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčioje. Salake gyvenanti „Jūrų muziejaus“ steigėja V. Žilinskienė ne vieną dešimtmetį kaupė jūros grožybes ir jų suskaičiuoja jau ne vieną šimtą. Užsukę į šį muziejų eksponatus ne tik paliesite, bet ir iš arčiau apžiūrėsite. Paskutinis mūsų kelionės taškas – UAB ,,Emerta“ sraigių ūkis. Edukacinės programos metu supažinsite su sraigių auginimo ypatumais, apžiūrėsite kur ir kaip auginamos sraigės. Sužinosite kuo naudingos sraigės kaip maisto produktas ir kitose sferose. Ūkyje auginamos naminės sraigės Achatina, kurias galima paimti į ranką, paglostyti. Padegustuosite sraigių. Bus skanu ir įdomu.

Vykstame į Vasaknų dvarą. Dvaras įsikūręs ant Vasaknų ežero pakrantės, šiuolaikiškai ir originaliai rekonstruotas 18a. svirnas pritaikytas turizmo ir kultūrinėms reikmėms Šį dvarą daugiau nei 500 metų valdė kilmingos Radvilų, Pliaterių, Tiškevičių giminės. Degustuosime 8 rūšių alaus ir bebrų dešreles su garnyru. Vakare turėsite puikią galimybę pasimėgauti pirties malonumais. Nakvynė dvare.

2 diena. Pusryčiai. Keliausime į Antalieptę. Antalieptė – miestelis Zarasų rajone, prie kelio Bradesiai–Dusetos–Daugailiai , Šventosios aukštupio dešiniajame krante. Seniūnijos centras – Antalieptės seniūnaitija. Ši gyvenvietė žinoma nuo XVI a. vidurio. Antalieptėje į Šventąją įteka Šavaša, prie kurios yra XVII a. pagonių šventyklos liekana – Lūžų akmuo su dubeniu.  Pasivaikščiojimo po stebuklingą Lieptų kaimą  metu persikelsite į magiškus pagonybės laikus.

Kelionę tęsime į senolių kaimą Vajasiškyje. Visi, kas jame apsilanko, sako, kad tai vieta, į kurią norisi vėl sugrįžti. Turėsite puikią progą sudalyvauti edukacinėje programoje. Čia įsitikinsite, kad nėra nieko skaniau už kaime gamintą maistą iš ekologiškų produktų ir pagal paprastus, bet jau daugelio užmirštus receptus. Vėliau keliausime į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

1 nakvynė su pusryčiais;

Ekskursinės programos organizavimas;

Bilietai į lankomus objektus ir degustacijos;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Pastabos

 • Minimalus keliautojų skaičius nuo 5 asmenų (mikroautobusu) iki 50 asmenų laikantis visų saugumo reikalavimų;
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas


Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66