Daugiau kelionės nuotraukų

MISIJA-PAŽINK EŽERŲ KRAŠTĄ, SURASK LOBĮ

Ginučiai, Kaltanėnai, Mindūnai, Palūšė

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 30 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Keliaukime po gražų Lietuvos regioną, kur tyvuliuoja ežerai, nepailsdami čiurlena upeliai, o jiems savo ošimu pritaria šimtamečiai miškai. Aukštaitija – legendomis apipintas ežerų kraštas, kelionė po jį patiks ir trokštantiems nuotykių, ir pasiilgusiems vaizdingų panoramų, ir besidomintiems istorija.

Programa

Pažintį su ežerų kraštu pradėsime Mindūnuose. Mindūnai garsėja muziejų kompleksu, kuris priklauso Molėtų krašto muziejui. Čia įsikūręs vienintelis Lietuvoje Ežerų žvejybos muziejusAntano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija bei Molėtų krašto tradicinių amatų centras. Ežerų žvejybos muziejuje demonstruojama senoji žvejo buitis ir senieji žvejybos įrankiai. Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija talpina kelis šimtus gyvūnų ir paukščių iškamšų bei kitų medžioklės trofėjų iš viso pasaulio (Esant pageidavimui gali dalyvauti 3 valandų trukmės gamtininko Andrejaus Gaidamavičiaus gamtos pažinimo žygyje „Nuo muziejaus iki bokšto“)

Čia galėsite išbandyti savo aukščio baimę lipdami į aukščiausią Lietuvoje Mindūnų apžvalgos bokštą. Tai 36 m aukščio metalinė konstrukcija, kuri yra aukščiausia Lietuvoje, su jos viršutinėje dalyje esančia platforma, skirta apžvelgti Labanoro regioninio parko kraštovaizdžio įvairovę, susipažinti su jame esančiais Baltaisiais Lakajais, Juodaisiais Lakajais, Siesarties ežeru su salomis bei garsiąja Labanoro giria.

Keliausime po Aukštaitijos nacionalinį parką. Vyksime pasigrožėti atsiveriančiu nepakartojamu vaizdu nuo Ledakalnio kalno,  įsispraudusio tarp trijų ežerų – Ūkojo, Linkmeno ir Alksnaičio. Ladakalnis virš jūros lygio iškilęs 176 m. Tiksli kalno pavadinimo kilmė nėra žinoma, tačiau spėjama, kad jis galėjo kilti nuo žodžio „ledas“ (vietinių tariama „ladas“) arba nuo baltų deivės Lados vardo. Galbūt senovėje ant kalno būdavo rengiamos ceremonijos, kurių metu atnašaujamos aukos šiai deivei. Esti tradicija, prieš lipant į kalną sugalvoti norą, paimti vieną iš šalikelėje esančių akmenėlių ir kopti į kalno viršūnę.

Tęsdami kelionę gražiu keliuku, vingiuojančiu vakarine Linkmeno ežero pakrante, stabtelėsime prie Ginučių ir Papiliakalnės piliakalnių. Keliausime į Ginučius, kur turėsite puikią progą atsigaivinti po ,,Ginučių malūno kriokliu”. Esant pageidavimui dalyvausite  edukacinėje programoje – žuvienės virimą pagal šimtametes Aukštaitijos krašto tradicijas. Programos metu supažinsite su senovės rytų aukštaičių mitybos įpročiais, gyvenimo būdu ir tradicijomis nuo XIII a.

Lankysimės Palūšėje – atostogautojų rojuje, į kurią pailsėti vyksta ne tik lietuviai, bet ir mūsų šalies gamtą pamėgę užsienio turistai. Ežerų gausa garsėjančiame krašte įsikūrusi Palūšė taip pat turi kuo nustebinti. Čia aplankysime atkurtą medinę Šv. Juozapo bažnyčią.

Savo kelionę tęsime į Kaltanėnus. Čia dalyvausite žaidime ,,Misija-lobis“. Profesorius Titas prašo pagalbos surasti paslėptą lobį. Jį kadaise Kaltanėnuose paliko pats Napoleonas, tačiau auksą medžiojantys nusikaltėliai nė nenutuokia, kad ant vieno iš luitų įspausta svarbiausia slapto eliksyro sudedamoji dalis. Būtent šios informacijos labiausiai reikia profesoriui, kuris tikisi, kad spėsite surasti lobį anksčiau, nei auksą drauge su paslaptimi išlydysiantys nusikaltėliai. Tai pirmas toks pabėgimo kambario tipo projektas po atviru dangumi Lietuvoje. Žaidimą galima žaisti vienai komandai (2–10 asm.) arba dalytis į dvi grupes ir rungtyniauti tarpusavyje (4–20 asm.). Vėliau Jūsų lauks mėsos vikingu vadinamo šefo V. Blauzdavičiaus pagamintų patiekalų degustacija. (Esant pageidavimui galimas komandinis 1 valandos plaukimas Žeimenos upe su aukštaitiško troškinio degustacija, pirtimi ir kubilu kaimo turizmo sodyboje arba filmo peržiūra ,,Kaltanėnų svirne”).

Įkvėpę pušų ramybės ir atsigaivinę mėlynakiuose ežeruose namo grįšite pailsėję ir kupini įspūdžių.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos;

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Ekskursija Ežerų žvejybos muziejuje ir Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija apžiūra - 4,00 Eur/asm.

Žuvienės virimo edukacinė programa – 7,00 Eur/asm.

Žaidimo ,,Misija-lobis“ bilietas –29,00 Eur (2-10 asmenų grupei, 4-20 asmenų grupei – 49,00 Eur)

Patiekalų degustacija ,,Kaltanėnų svirne“ – nuo 10 Eur/asm.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66