Daugiau kelionės nuotraukų

PAUKŠČIŲ KAIMAS IR ŠAKOČIO KEPIMAS

Cijonai, Linkmenys, Palūšė, Strigailiškis

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

10 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Programa

Savo kelionę pradėsime Strigailiškyje. Strigailiškis šiandien garsus savo skanumynais – garsiais šakočiais. Ignalinos pašonėje įsikūrusios kepyklos darbuotojai supažindins su šakočių kepimo tradicijomis, demonstruos kaip jie kepami. Čia pat iškepto skanėsto paragausite prie kavos ar arbatos puodelio.

Toliau kelionę tęsite apsilankydami Palūšėje, įsikūrusioje gražiame Lūšio ežero pakrantės prieglobstyje. Kartais sakoma, kad ši gyvenvietė, tarsi, nacionalinio parko vartai. Dažniausiai čia prasideda daugelis turistinių maršrutų po šį regioną. Lankysitės Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centre. Šio krašto ežerynas formavo čia gyvenusių žmonių tradicijas. Apie jas pasakoja centre esanti ekspozicija „Ežerų žmonės“. Netoliese yra didžiausia miestelio puošmena – Palūšės bažnyčia. Ji atspindi seniausią Lietuvos medinių bažnyčių statybos laikotarpį. Bažnyčia pastatyta be geležinių vinių.

Toliau keliausime į Cijonuose esantį ,,Pauškčių kaimą“. Tai vieta vaizdingame Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur gali pamatyti daugiau paukščių nei kada nors esate matę ir išgirsti daugiau jų balsų nei kada nors esate girdėję. Susipažinsite su ,,Paukščių kaimo’’ sparnuočiais, sužinosite apie paukščius. Vaišinsitės milžiniškoje keptuvėje ant laužo ugnies iškepta kiaušiniene iš įvairių paukščių kiaušinių ir ką tik išvirta kvapnia žolelių arbata. Apie šiuos sparnuočius šeimininkė gali valandų valandas pasakoti, nes tik ,,Paukščių kaime’’ gyvena daugybė naminių paukščių rūšių. Tarp jų yra kilusių iš Afrikos.

Kalbama, kad čia galima išvysti savo laimės paukštę, išmokti rašyti žąsies plunksna, pašaudyti iš lanko ir pamatyti tai, ko dar nematėme, išgirsti ko nesame girdėję. Cijonuose sukamas didžiulis laimės paukštės lizdas, kuriame kiekvienas pabuvosite. Apžiūrėsite naujai parengtą naminių paukščių kiaušinių ekspoziciją.  Pasisveikinę su pelėda ant laužo didžiulėje keptuvėje gaminsime firminį patiekalą ,,piratakį“. Susėdę prie arbatos puodelio ir naminių sausainių, marginsite kiaušinius. Marginsite įvairiais būdais: vašku, žolelėmis, skutinėdami. Sužinosite apie Velykų tradicijas, kiaušinių marginimo būdus.

Taip pat turėsite puikią galimybę apsilankyti ,,Plaktukų muziejuje“. Apžiūrėsite  500 plaktukų ir kitų eksponatų rinkinio, kurį Ignalinos savivaldybei padovanojo Žaneta ir Antanas Kibickai. Ši kolekcija nuolat papildoma. Čia galima pamatyti nuo mažiausio iki didžiausio plaktuko. Jie atvežti iš įvairių pasaulio kraštų: Maroko, Kenijos, Portugalijos, Aliaskos ir kt. Kiekvienas įrankis turi savo istoriją. Pavyzdžiui, yra specialus plaktukas krabų kiautui sutrupinti…

Tad diena tikrai neprailgs ir visi kupini įspūdžių sugrįsite į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Edukacinė šakočio kepimo programa – 5 Eur/asm.

Edukacija ,,Paukščių kaime“ – 8 Eur/asm.

Apsilankymas plaktukų muziejuje – 1 Eur/asm.

Pastabos

 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas


Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66