Daugiau kelionės nuotraukų

SAKARTVELAS – ISTORIJOS IR GAMTOS LOBYNAS

Batumi, Boržomi, Gruzija, Kazbegi, Kutaisis, Mecheta, Tbilisis

Trukmė

8 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

10 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

1 diena. Skrydis: VILNIUS/RYGA – KUTAISIS (tiesioginis su Wizzair oro linijomis) 6:10 – 11:00 KUTAISIS – TBILISIS
Pasitikimas oro uoste. Pietūs. Pažintis su Kutaisio miestu. Antikos laikais Kutaisis, tuo metu vadintas Aia, buvo Kolchidės karalystės sostinė. Archeologiniai radiniai byloja, kad miestas egzistavo jau VI–V a. pr. m. e. Taigi, tai neabejotinai viena seniausių gyvenviečių Gruzijoje ir netgi Europoje. Aia apdainuota antikinės Graikijos pasakojimuose – būtent į šį miestą keliavo aukso vilnos ieškoję argonautai, kuriuos vedė didvyris Jasonas. Tų laikų priminimas – Kutaisio centre trykštantis Kolchidės fontanas, apipavidalintas graikų mito elementais. Vienu metu Kutaisis buvo ir Gruzijos sostinė. Nuo XVI a. mieste, tuo metu buvusiame Imeretijos karalystės sostine, šeimininkavo osmanai. Vėliau Kutaisis drauge su visa Imeretijos karalyste atiteko Rusijos imperijai. Visi pokyčiai įsispaudė Kutaisio gatvėse, todėl nedideliame mieste gausu įdomiu lankytinų vietų. Po ekskursijos vykstame Tbilisio link. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

Programa

2 diena. TBILISIS
Po pusryčių pažintis su Gruzijos sostine ir didžiausiu šalies miestu – Tbilisiu, kurio pavadinimas išvertus reiškia „šiltas šaltinis“.

Apžiūrėsime svarbiausią sakralinę vietą – pagrindinį Gruzijos pravoslavų Švč. Trejybės soborą (Sameba), didžiausią stačiatikių šventovę Gruzijoje ir visame Kaukaze, pastatytą 2004 m. Senamiestyje grožėsitės unikalia pastatų architektūra, kurios skiriamasis bruožas – maži, jaukūs ir gausiai bizantiškais raižiniais puošti balkonėliai, istorijos dvasią galėsite pajusti vaikščiodami jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Pereisime vieną iš naujausių lankytinų objektų – metalo ir stiklo konstrukcijos futuristinį Taikos tiltą.  Taikos tiltas garsus ne tik unikalia, modernia struktūra, bet ir tuo, kad nuo jo atsiveria fantastiški vaizdai į kitus svarbius Tbilisio lankytinus objektus – Metechi bažnyčią, miesto įkūrėjo Vachtango Gorgasalio skulptūrą bei Baratašvilio tiltą ir Gruzijos prezidento rezidenciją.
Moderniu keltuvu pakilsime į Sololakio kalvą, kur virš miesto iškyla didinga IV a. Narikalos tvirtovė. Nuo citadelės sienų atsiveria nuostabus vaizdas į senąjį ir naująjį miestą. Regėsite Motinos Gruzijos skulptūrą, pačių gruzinų laikomą šalies simboliu, ji vaizduoja tautiniais gruzinų drabužiais vilkinčią moterį, kairėje rankoje laikančią pialą su vynu svečiams pavaišinti, dešinėje – kardą apsiginti nuo priešų. Svetingi ir karingi – taip galima apibūdinti gruzinų tautą. Nusileidę nuo tvirtovės aplankysime sieros vonių ir pirčių rajoną Legvtahevi. Jeigu tikėti legenda, Tbilisio atsiradimas kildinamas nuo karštų sieros šaltinių. Pasivaikščiosime po centrinę senamiesčio aikštę Mejdaną, buvusį miesto prekybos centrą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

3 diena. BODBE- SIGNACHIS
Aplankysime Gruzijos Šveicarija vadinamą regioną – Kachetiją, garsėjantį vyndarystės tradicijomis ir žavintį nuostabiais Kaukazo kalnagūbrio vaizdais. Padegustuosime sodraus skonio gruziniškų vynų*. Vykstame į rytinėje šalies dalyje įsikūrusį Bodbe Šv. Ninos vienuolyno kompleksą. Bodbe kompleksas yra pagrindinis piligrimų traukos centras, nes čia saugomos Šv. Ninos relikvijos. Šv. Nina yra Gruzijos šventoji, nes būtent ji IV a. atnešė į Gruziją krikščionybę. Šiuo metu čia veikia moterų vienuolynas.
Apsilankę vienuolyne, keliaujame į antram gyvenimui atgimusį Signachio miestelį, į kurį vos įžengus galima žado netekti… Akmenimis grįstos gatvės, iš senovinių plytų ir akmenų dailiai sumūryti namai, kurių stogus dengia raudonos čerpės, akį traukia dailūs balkonėliai. Prieš keletą metų miestelis buvo iš pagrindų rekonstruotas, kad atitiktų XVIII-XIX a. dvasią ir dabar vadinamas meilės miestu. Iš miesto atsiveria puiki panorama: 4 km ilgio „gruziniška Didžioji Kinijos siena“ su 23 bokštais ir žaliasis Alazanijos slėnis, o už jo – atšiaurūs ir rūstūs, bet labai įspūdingi ir gražūs Kaukazo kalnai su net vasarą baltuojančiomis viršūnėmis. Po pietų dalyvausime tradicinių saldumynų, vadinamų čiurčela, gaminimo pamokėlėje*. Klausysimės vietinių šeimininkių pasakojimų ir stebėsime gaminimo procesą, taip pat galėsite patys pasigaminti šį   skanėstą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

4 diena. MCHETA – DŽVARI – KAZBEGI
Pusryčiai. Vykstame į senąją Gruzijos sostinę Mchetą – vieną seniausių iki šiol apgyvendintų pasaulio miestų. 3a.pr.Kr. – 5m.e.a. Mccheta buvo Iberijos – ankstyvosios Gruzijos karalystės – sostinė. Čia 337 metais krikščionybė buvo paskelbta valstybine religija. Vėliau, 6a. pradžioje sostinė buvo perkelta į lengviau apginamą Tbilisį. Nepaisant to, Mccheta neprarado savo svarbos – čia iki pat Gruzijos karalystės egzistavimo pabaigos 19a. ir toliau buvo karūnuojami ir laidojami Gruzijos karaliai. Dėl paminklų gausos ir jų istorinės reikšmės istoriniai Mcchetos paminklai 1994m. buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Mccheta tebėra Gruzijos stačiatikių bažnyčios centras. Čia stovi viena svarbiausių (ir gražiausių!) šalies šventovių, Gruzijos karalių panteonas – Sveticchovelio katedra, statyta 11a. Tai piligriminė vieta, apipinta daugybe legendų. Pavadinimas išvertus reikštų „gyvenimą suteikianti kolona“. Tikinčiuosius traukia nuo 11a. čia saugoma ypatinga relikvija – Kristaus apsiaustas.  Aplankysime Džvari vienuolyną, kuris ant uolėtos kalvos viršūnės iškilo VI amžiuje. Važiuojame serpantinais vedančiu vienu įspūdingiausių kelių pasaulyje – Gruzijos karo keliu, jungiančiu Tbilisį su Kazbeku. Grožėsimės įspūdingu kraštovaizdžiu su atsiveriančiomis bedugnėmis ir kalnų upių išraižytais kalnais. Tęsiame kelionę, pravažiuodami pro Gudaurio slidinėjimo kurortą, apsuptą kvapą gniaužiančių viršukalnių ir įspūdingų tarpeklių. Vykstame  1700 m aukštyje Kazbeko papėdėje įsikūrusį Stepantsmindos (Kazbegio) miestelį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kazbegyje.

5 diena. KAZBEGI – GORIS – UPLISTIKHĖ – BORŽOMI
Pusryčiai. Aplankysime 2170 m aukštyje stovinčią Gergeti Švč. Trejybės cerkvę. Tai aukščiausiai esantis statinys visoje Europoje. Pasakiško grožio Kaukazo kalnų panoramos apsuptyje esanti bažnyčia sužavės atviruko vertais vaizdais. Iki jos žygiuosime pėsčiomis arba važiuosime džipais*. Jus nustebins vienas už kitą įspūdingesni vaizdai į užgesusį Kazbeko ugnikalnį (5034 m.). Vykstame į Gorio miestą, garsiausio pasaulio gruzino SSSR diktatoriaus Josifo Stalino gimtinę. Pamatusime namą, kuriame J. Stalinas gimė.
Pasigrožėsime virš miesto ant kalvos išlikusiais Goriscichės pilies griuvėsiais. Vykstame į unikalų, olose įkurtą miestą – tvirtovę, įsikūrusį ant aukšto Mtkvari (Kuros) upės šlaito – Upliscichę*. Čia senovėje aktyviai virė politinis bei kultūrinis gruzinų gyvenimas, gyventa urvuose išskaptuotuose kambariuose, sienos puoštos iškalbingomis freskomis. Urvų miestas apima net 8 hektarų plotą, jo viršūnėje stūkso bazilika, pastatyta, kaip spėjama X ar XI a. Lipdami plokščiais laiptais aukštyn, apžiūrėsime uoloje išskaptuotas gatveles, namus, bažnyčias, slaptus tunelius, vandens kanalus, vyno saugyklą ir turgų. Archeologinių kasinėjimų metu čia buvo rasta išskirtinių radinių, priklausančių skirtingoms epochoms – nuostabių aukso, sidabro ir bronzos juvelyrikos dirbinių, puikių keramikos ir skulptūros pavyzdžių. Išvykstame link garsaus mineralinių vandenų kurorto – Boržomio. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Boržomyje.

6 diena. BORŽOMI – BATUMI
Pasivaikščiosime kurortiniame Boržomio miestelyje, kuris išsidėstęs išilgai abipus Mtkvari (Kuros) upės. Aplankysime kairiajame krante išsidėsčiusį senamiestį ir miesto parką. Vykstame link Batumio kurorto. Pakeliui aplankysime Martvilio kanjoną*. Tai vienas įspūdingiausių ir gražiausių lankytinų kanjonų šalyje. Kanjone įrengti pėsčiųjų takai bei apžvalginės aikštelės, nuo kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į krioklius ir ir lianomis apraizgytas uolas. Esant galimybei, laiveliais plauksime iki įspūdingo 7 m. aukščio krioklio. Vakare atvykstame į vieną iš Juodosios jūros kurortų. Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje Batumio kurorte.

7 diena. BATUMIS
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija su vietiniu gidu po didžiausią kurortą Juodosios jūros regione. Šiame mieste susilieja jaunatviškas modernas, Gruzijos tradicijos, carinės Rusijos architektūra, sovietinių laikų reliktai ir net Italijos architektūros elementai: aplankysime naująjį ir senąjį bulvarus, Alphabet bokštą, gėrėsimės Ali ir Nino monumentu, kuris parodo meilės istoriją, grožėsimės itališko stiliaus „Piazza Batumi“ aikšte, o vakare stebėsime šokančiais fontanus.  Laisvas laikas. Savarankiškai galėsite apankyti Batumio turgų – kur tikrai rasite, ką parvežti lauktuvių savo artimiesiems ir draugams, daugybė prieskonių, arbatų, vaisių, riešutų, t.y. visko, ko tik jums prireiks. Ir žinoma vaisių. Nakvynė Batumyje.

8 diena. Skrydis: KUTAISIS – VILNIUS/RYGA (tiesioginis su Wizzair oro linijomis) 11:30 – 14:25

Į kelionės kainą įskaičiuota

Pervežimas iš/į oro uostą;

Visi pervežimai pagal programą viso turo metu;

7 nakvynės su pusryčiais turistinės klasės viešbučiuose;

Vietinių rusakalbių gidų paslaugos;

5 vakarienės;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Tarptautinio skrydžio Ryga – Tbilisis – Ryga bilietas nuo 220 EUR su rankinkiniu bagažu 40x30x20, kuris tilptų po sėdyne ir 10 kg salono bagažas – 55x40x23.

Bilietai į(*) pažymėtus lankomus objektus – ~ 70 Eur/asm.

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;

Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos

 • Turo organizatorius pasilieka teisę keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių;
 • Būtina turėti galiojantį LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66