Daugiau kelionės nuotraukų

ŠLYNINKOS MALŪNO PASLAPTYS IR PAŽINTIS SU SRAIGIŲ ŪKIU

Paskardiškis, Salakas, Šlyninkos k., Zarasai

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Jei norisi ištrūkti iš miesto, pabūti gamtoje, Zarasų kraštas pati tinkamiausia vieta. Vykstame į Zarasus – Šiaurės Rytų Lietuvoje virš septynių ežerų iškilusį miestą. Zarasai dar tituluojami Lietuvos Šveicarija. Pasivaikščiosime po miestą, pasigrožėsime Zaraso ežeru ir jo salomis nuo apžvalgos rato. Tai Lietuvoje unikalus ir analogų neturintis statinys 17 metrų aukščio ir net 34 metrų pločio. Su lankomiausia iš jų – 44 hektarų dydžio – Didžiąja sala apžvalgos ratą jungia Zaraso ežero pakrante nutiestas pusantro kilometro ilgio pasivaikščiojimų takas. Pakeliui link salos galima galėsite pasigrožėti skulptūrų parku, fontanu.

Programa

Vienas įdomesnių objektų  – Sėlių aikštė. Į ją sueina visos radialinės gatvės. Tai vienintelis tokios formos miesto planas Lietuvoje tarp XIX a. taip vadinamų rusų miestų pavyzdžiu planuotų vietovių. Pasigrožėsite neobarokinio stiliaus bažnyčia pastatyta ant vienos iš aukščiausių vietų mieste. Apsilankę Zarasų krašto  muziejuje galėsite apžiūrėti ekspozicijose įamžintą krašto istoriją, senus dokumentus, žvejybos ir medžioklės įrankius bei trofėjus, bažnytinę literatūrą, rūbus, kraštiečio dailininko M. Šileikio darbus, sakralines skulptūras, kraštui būdingų senovinių audinių ir lovatiesių pavyzdžius.

Toliau vykstame į Šlyninkos malūną. Ekskursijos metu galėsite apžiūrėti senovinį, tris šimtus metų skaičiuojantį vandens malūną. Malūnininkas Stasys papasakos kokias paslaptis slepia malūno istorija, supažindins su grūdų malimo procesu. Čia pat įsikūrusiuose amatų namuose šeimininkė Regina ,,išduos“ duonos kepimo paslaptis, parodys, kaip raugiama, maišoma ir kepama naminė duona. Dar viena šeimininkės paslaptis – gardūs Smetoniški blynai iš razavų kvietinių miltų. Blynai kepami ant žarijų, patiekiami su namine grietine, uogiene arba spirgučių padažu pasirinktinai. Šitaip iškepti blynai yra su niekuo nepalyginamo skonio, dvelkia senoviniu svetingumu ir yra nepaprastai sotūs. Atsigaivinti galėsite šalta žolelių arbata arba gardžia namine gira, kuri gaminama iš čia pat iškeptos ruginės duonos. Po vaišių išsivežimui Jūs galėsite įsigyti ir kitų iš malūne sumaltų miltų pagamintų produktų.

Toliau kelionę tęsime  Salako miestelyje. Salakas įsikūręs 19 km į pietus nuo Zarasų. Pabuvosite Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčioje. Salake gyvenanti „Jūrų muziejaus“ steigėja V. Žilinskienė ne vieną dešimtmetį kaupė jūros grožybes ir jų suskaičiuoja jau ne vieną šimtą. Užsukę į šį muziejų eksponatus ne tik paliesite, bet ir iš arčiau apžiūrėsite. Paskutinis mūsų kelionės taškas – UAB ,,Emerta“ sraigių ūkis. Edukacinės programos metu supažinsite su sraigių auginimo ypatumais, apžiūrėsite kur ir kaip auginamos sraigės. Sužinosite kuo naudingos sraigės kaip maisto produktas ir kitose sferose. Ūkyje auginamos naminės sraigės Achatina, kurias galima paimti į ranką, paglostyti. Padegustuosite sraigių. Bus skanu ir įdomu. Į namus sugrįšite pailsėję ir kupini įspūdžių.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Ekskursija Zarasų krašto muziejuje – 2 Eur/asm.

Edukacija Šlyninkos vandens malūne – 5-10 Eur/asm.

Apsilankymas V.Žilinskienės ,,Jūrų muziejuje“ – 1 Eus/asm.

Sraigių degustacija – 10 Eur/asm.

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66