Daugiau kelionės nuotraukų

SVEIKATOS GURKŠNIS ARBATOS PUODELYJE

Reškutėnai, Švenčionys

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Programa

Keliausime į Švenčionis – vaistažolių sostinę.  Pačiame Nalšios viduryje, ten kur Nemuno ir Dauguvos upių takoskyra eina, išsidriekia senieji Švenčionys. Tai kalnais ir kalvelėm garsus kraštas. Bet dar garsesnis savo praeitimi. Kiek atmena mūsų senoliai, čia buvo Nalšios žemės širdis. Pagal senumą miestas su Vilniumi lygiuojasi. Mįslingas šio krašto vardas, gal šalia šventa giria žaliavusi, gal vandenys šventi srovenę. Čia buvusi lietuvių šventvietė, iš čia ir vardas – Švenčionys – kilęs. Švenčionių rajonas yra įžymus vaistažolininkystės tradicijų puoselėjimu.

Lankydamiesi seniausioje miesto įmonėje – N. Taraseisko 1883 m. įkurtame pirmame ir vieninteliame tuometinėje Rusijoje Švenčionių vaistažolių fabrike, kuris dirba ir dabar, gamina įvairias vaistines arbatas ir tiekia jas ne tik vietinei rinkai, bet eksportuoja į daugelį pasaulio šalių, o savo vaistažolių supirkimo punktus turi daugelyje Rytų Lietuvos rajonų. Tai vienas seniausių vaistažolių perdirbimo fabrikų Pabaltyje ir Europoje, veikiantis ir puoselėjantis tradicijas daugiau nei šimtą metų. Stipri Švenčionių vaistažolių fabriko mokslininkų ir kvalifikuotų specialistų komanda kuria unikalią, ypač aukštos kokybės produkciją. Ekskursijos metu susipažinsite su arbatos gamybos procesu ir  turėsite puikią galimybę paragauti fabriko gaminamų arbatų.

Pasimėgavę vaistažolių arbata keliausite į Nalšios muziejų. Muziejus kaupia istorijos, gamtos, archeologijos, amatų, verslų ir buities eksponatus, organizuoja ekspedicijas (kraštotyrines, archeologines) jiems rinkti, tiria krašto etnokultūrinį palikimą ir jį propaguoja. Nalšios muziejuje sukaupta virš 64 000 eksponatų. Saugomi unikalūs akmens ir žalvario amžių archeologiniai radiniai iš Kretuono apyežerio gyvenviečių: papuošalai, darbo ir verslų įrankiai. Apžiūrėję muziejaus ekspozicijas kelionę tęsite lankydamiesi Reškutėnuose. Reškutėnų kaimas siekia gilią senovę. Žemaitiškėje (Švenčionių r.) atradus buvusias gyvenvietes, kuriose žmonės gyveno prieš 4-5 tūkstančius metų, – galima spręsti, apie Reškutėnų atsiradimo senas ištakas. Apžiūrėsite Nalšios muziejaus Reškutėnų filialo, kuriame saugoma daugiau kaip 2000 eksponatų, apimančių visą Lietuvos istoriją – nuo baltų genčių formavimosi iki Sąjūdžio laikų ekspozicijas.

2015 metai Reškutėnuose įkurtas tradicinių amatų centras.  Reškutėnų tradicinių amatų centre aktyvaus užimtumo pakaks visiems ir visai dienai. Čia organizuojamos įvairios edukacinės programos, skirtos supažindinti su čia puoselėjamais krašto tradiciniais amatais. Tradicinių sodų auginimo/rišimo amato moko tautino paveldo puoselėtoja. Su molio lipdymo senuoju virveliniu būdu bei žiedimo amatu supažindins centro keramikė. Pagal senovinį receptą galėsite išsikepti krosnyje pyragą, bulvinę babką (kugelį) arba tradicinę ,,paucienę“. Užsiėmimą veda sertifikuota tautinio paveldo produkto puoselėtoja Janė Petkūnienė. Kol keps pyragas turėsite galimybę  pasigaminti medinį šaukštą, apžiūrėti centre veikiančias parodas. Su žolininke galėsite pasigaminti rankų darbo muilo.  Užimtumo pakaks ir laikas tikrai neprailgs.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus, arbatos degustacija –~15 Eur/asm.

Edukacinės programos – ~5-10 Eur/asm.

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66