Daugiau kelionės nuotraukų

Tas dzūkų vaišingumas…

Alytus, Punia, Raižiai, Venciūnai

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Programa

Savo kelionę pradėsime Punioje – vienoje iš gražiausių Alytaus krašto miestelių, garsėjančiu savo praeitimi. Čia dunkso vienas didžiausių ir gražiausių piliakalnių Lietuvoje. Manoma, kad ant Punios piliakalnio 1336 m. vyko žymusis Pilėnų mūšis. Nuo piliakalnio atsiveria kerinti panorama – kitame krante didingas Punios šilas, nuostabus Nemuno vingis. Punioje prasideda Nemuno kilpų regioninis parkas. Miestelį puošia Šv. Jurgio koplytėlė, skirta pagerbti 1831 m. sukilėlius, Punios Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia. Punią mėgo Vytautas Didysis. Čia jis buvo įkūręs savo rezidenciją, kurioje per metus praleisdavo bent pora mėnesių.

Vėliau keliausime į Panemunės dzūko pirkią, kurioje galima paskanauti razavų blynų ir dzūkiškų bulvinių bandų, kurios yra EDEN projekto „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2015. Turizmas ir vietinė gastronomija“ nugalėtojų dešimtuke.

Vėliau mūsų kelias vingiuos link Pivašiūnų miestelio, kuris garsėja Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia ir kuri įtraukta į Jono Pauliaus piligrimų kelią Lietuvoje. Miestelyje galima apsilankyti  Pivašiūnų amatų centre, kur kvepia šviežia duona ir dzūkiškomis bulvinėmis bandomis. Čia galima ne tik jų paskanauti, bet ir dalyvauti gaminimo procese.

Vėliau keliausime į Raižius, kurie garsėja kaip žymus Alytaus krašto totorių centras. Čia stovi 1889 m. statyta mečetė, kurioje yra 1684 m. pagamintas minbaras (sakykla). 2010 m. birželio 26 d. netoli mečetės, ant kalnelio, atidengtas paminklas Vytautui Didžiajam.

Ta pačia proga prie mečetės sumontuoti Jono Naviko sukurti du saulės laikrodžiai, kurių vienas rodo vietos laiką, antrasis – Griunvaldo (Lenkija). Tai vieninteliai tokie laikrodžiai Lietuvoje. Raižių totorių bendruomenės namuose yra galimybė iš anksto užsisakius paskanauti totoriško pyrago – šimtalapio. Galiausiai keliausime į Alytų, kur mūsų lauks pažintis su miesto įžymybėmis: Rotušės a., Laisvės angelo paminklu, memorialu „Nurimęs varpas“, miesto sodu ir pan.

Vėliau keliausime į “Alitos” gamyklą, kurioje pamatysime gamyklos darbą iš arti: susipažinsime su fermentacijos cechu, klasikinio putojančio vyno brandinimo subtilybėmis, pačia gamykla, degustuosime gamyklos gaminamos produkcijos (produktų meniu – 6 gėrimai). Įmonės ekspertai supažindins su kiekvieno degustuojamo gėrimo istorija, kilme, gamybos technologija ir vartojimo tradicijomis. Po to keliausime į Venciūnų kaimą, kur Daivos Kvedaraitės ekologiniame šaltalankių ūkyje, įtrauktame į Pasaulinį gintaro kelią, galima užsisakyti produktų iš šaltalankių degustaciją, kurios metu sužinosime, kaip šaltalankio pagalba galima save ne tik atjauninti, bet ir pagydyti rimtus sveikatos sutrikimus bei profilaktiškai sustiprinti imuninę sistemą. Taip pat yra galimybė ne tik paragauti, bet ir įsigyti sveikos, ekologiškos produkcijos: saldainių-guminukų, pyragų, keksiukų, giros, sulčių, uogienės, arbatos.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos;

Vietinio gido paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Dalyvavimas edukacinėje programje ,,Dzūkiškos bandos” – 10 Eur/asm.

Ekskursija ir degustacija ,,Alitos” gamykloje – 12-25 Eur /asm. (kaina priklauso nuo pasirinktos programos).

Ekskursija ir degustacija šaltalankų ūkyje – ~5-10 Eur/asm.

Totoriško pyrago degustacija – 8 Eur/asm.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66