Daugiau kelionės nuotraukų

VIDURAMŽIŲ PILIŲ IR DVARŲ PASLAPTYS ESTIJOJE

Estija, Latvija

Trukmė

3 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 35 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Atvykstame į Saremą. Sarema – didžiausia Estijos sala, kuri savo gamtos grožiu labiausiai traukia ramaus poilsio mėgėjus. Aplankysime salos įžymybes: Pangos skardis, Anglos vėjo malūnai, Kali ežerėlis, kurį suformavo šioje vietoje daugiau negu prieš 2000 metų nukritęs meteoritas.

Programa

Saremos salos sostinė – Kuresarė. Lankysimės viduramžius menančioje Kuresarės pilyje. Tai viena geriausiai išsilaikiusių viduramžių tvirtovių ne tik Estijoje, bet ir Baltijos šalyse. Tai vėlyvojo gotikos stiliaus konvento tipo tvirtovė, tarnavusi ir gynybiniais tikslais. Pilį juosia 625 m ilgio ir 7 m aukščio gynybinė siena. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Keliaujame į Haapsalu. Tai mažas kurortinis Estijos miestelis nuolat traukiantis keliautojus iš viso pasaulio. Pasivaikščiosite siauromis senamiesčio gatvelėmis, pajūrio promenada. Lankysimės Vyskupo pilies griuvėsiuose. Tai  XIII-XVI a. buvęs Saare-Lääne vyskupystės centras. Tvirtovę juosia siena, kurios ilgis – 803 m. Katedra, baigta statyti 1270 m. – didžiausias tokio tipo statinys Baltijos šalyse. Pasak legendos, kiekvieną rugpjūtį katedros krikštynų koplyčioje pilnaties metu pasirodo paslaptinga Baltoji Dama. Nuo 38 metrų aukščio bokšto galima grožėtis įspūdingais apylinkių vaizdais. Savo kelionę tęsime pasigrožėti  Keila-Joa dvaro ansambliu. –Tai vienas seniausių neogotikos architektūros paminklų Estijoje. Dabartiniai dvaro rūmai pastatyti 1831 – 1833 m. Juos suprojektavo Sankt Peterburgo architektas Andre Stachenschneider’is. Šią vietovę garsina ne tik įspūdingas dvaras, bet ir nuostabi aplinka. Čia išvysiste vieną iš Estijos gamtos stebuklų – tai Keilos upės krioklį. Nors krioklio vanduo krenta tik iš 6 metrų, tačiau ši vieta yra magiška. Keliaujame į Taliną. Ekskursija pėsčiomis po senamiestį. Nakvynė viešbutyje

3 diena. Pusryčiai. Kelionę tęsiame į Rakverę – miestą Šiaurės Estijoje, apie  20 km nutolusį nuo Suomijos įlankos. Įvažiavus į miestą,  jus pasitiks didžiulė tauro skulptūra. Nors Rakverė yra ne Ispanijoje, bet šis tauras – Rakverės miesto simbolis. Tai skulptoriaus T. Kangro kūrinys, kurio aukštis – 3,5 m, o su granitiniu pamatu siekia net 5 metrus. Lankysimės Livonijos ordino pilyje. Pilis pastatyta XVI a. Ši akmeninė tvirtovė  šiuo metu yra virtusi gyvu muziejumi, kuriame pamatysite viduramžių riterius, išbandyti to meto karybos mokymo įrenginius, pašaudyti iš lanko, aplankyti senovines dirbtuves, kankinimų kamerą.

Tęsiame kelionę per Estiją. Vykstame į Alatskivi pilį, kurią 1885 m. pasistatė baronas Arved von Nolcken. Jis pats ir projektavo romantiškuosius bokštelius, šią idėją parsivežęs iš Škotijos. Tad visai neatsitiktinai Alatskivi pilis kiek primena Balmoralio pilį, vieną iš Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai priklausančių rezidencijų. Šiandien baltai švytinti pilis laikoma vienu gražiausių neogotikinių pastatų Baltijos šalyse. Vykstame namų link. Pakeliui Sustosime prie  XVI a. pirmą kartą paminėto Sangaste dvaro. Dvaras XIX a. pabaigoje lordo Frydricho fon Bergo pageidavimu buvo perstatytas pagal Anglijoje matytų pilių pavyzdį, ypač pagal Vindzoro pilį. Apžiūrėsime neogotikinius raudonų plytų pilies rūmus ir juos supantį parką su tvenkiniais.

Kelionė per Latviją. Labai vėlai vakare grįžtame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

2 nakvynės turistinės klasės viešbutyje su pusryčiais;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus –~ 25 Eur/asm.

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 35 asmenų grupei laikantis visų saugumo reikalavimų (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Būtina turėti LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66