Daugiau kelionės nuotraukų

PREZIDENTO A. SMETONOS GYVENIMO IR VIRTUVĖS PASLAPTYS

Taujėnai, Ukmergė, Užugiris

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Savo kelionę pradėsime nuo Ukmergės. Ekskursijos po Ukmergę metu susipažinsite su miesto praeitimi ir dabartimi. Įvairūs šaltiniai liudija, jog Ukmergės žemės minimos jau XIII a., o miesto įkūrėjas ir valdytojas buvo pats Mindaugo brolis Dausprungas. Kaip bebūtų, oficiali miesto vardo paminėjimo, tuo pačiu ir įkūrimo data laikomi 1333 m.  Legendos gaubia ne tik miesto pavadinimą, bet ir piliakalnį, miesto parką, kuriame spėjama stovėjusi mūrinė pilis, bet jos liekanų iki šiolei nerasta.

Programa

Apsilankysite Ukmergės kraštotyros muziejuje. Ukmergės kraštotyros muziejus pristato krašto istorijos chronologiją. Ekspozicijas sudaro gamtos, archeologijos, istorijos-etnografijos, raštijos, dailės eksponatai. Esant pageidavimui galima sudalyvauti edukaciniame užsiėmime ,,Lietuvos valstybė – valstybingumo ženklai ir simboliai“. Edukacinės programos metu susipažinsite su valstybine atributika: herbais, ženklais, vėliavomis nuo valstybės susikūrimo iki dabar.

Toliau  vyksite į Ukmergės raj. Užulėnus. Čia aplankysite Prezidento A. Smetonos gimtąją sodybą, kur jis užaugo. Lėno ežero pakrantėje, netoli A. Smetonos gimtosios sodybos Užulėnyje, 1934 m. Prezidento 60-ojo gimtadienio proga Tautos Vado jubiliejaus dovanos komiteto iniciatyva Lietuvos žmonių surinktomis lėšomis buvo nupirktas ir Prezidentui padovanotas žemės sklypas. Prezidento šeima čia pasistatydino vasaros rezidenciją – Užugirio kiemą.

Užugirio krašto muziejinį kompleksą sudaro A. Smetonos gimto namo pamatai, 1935 m. prezidento statyta mokykla ir dvaras su žeme. Lankysitės Užugirio muziejuje. Išskirtinė vieta muziejaus ekspozicijoje skiriama A. Smetonai. Čia surinkta nemažai leidinių, nuotraukų, paveikslų, susijusiu su Lietuvos Prezidento asmenybe. Turėsite puikią galimybę pabuvoti.  įrengtoje tarpukario mokyklos klasėje. Pasėdėsite „smetoniškame“ suole, plunksna parašysite „smetoniškame“ sąsiuvinyje.

Vyksime į Užulėnio kaimo amatų centrą, kur   paragausime ,,smetoniškų“ blynų arba  krosnyje kepto aukštaitiško plokštainio.

Esant pageidavimui galima dalyvauti šiose edukacinėse programose:
* „Užugirio duoniukai“ kepimo edukacija pagal Prezidento sesers Julijos receptą;
* „Sofijos meduoliai“ meduolių kepimo edukacija pagal Prezidento žmonos  Sofijos receptą;
* Užugirio krašto kulinarinio paveldo programos „Prezidento A. Smetonos mėgstami valgiai“.
Yra žinoma, kad A. Smetona sūrį, duoną su sviestu valgydavo pusryčiams. Labai mėgo silkę ir bulves su rūgpieniu. Tarpukaryje taip pat buvo mėgstama barščių ir kopūstų sriuba.
* Edukacija ,,Tarpukario mokykla“ – dailiojo rašto edukacija

Toliau kelionę tęsiame lankydamiesi Taujėnų dvare. Juk paskutinis Taujėnų dvaro grafas Konstantinas Radvila finansavo būsimo prezidento A. Smetonos mokslus. Gal jausdamas dėkingumą, o gal šiaip kaimyniškai prezidentas neretai pasisvečiuodavo ištaiginguose Taujėnų dvarininko rūmuose. Diena tikrai neprailgs ir kupini įspūdžių sugrįšite į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Apsilankymas Ukmergės kraštotyros muziejuje – 2 Eur/asm. (suaugusiems), 1 Eur/asm. (vaikams), 12 Eur/grupei gido paslaugos;

Apsilankymas Užugirio muziejuje – 2 Eur/asm. (suaugusiems), 1 Eur/asm. (vaikams);

Edukacija „Užugirio duoniukai“ pagal Prezidento sesers Julijos receptą- 5 Eur/asm.;

Edukacija „Sofijos meduoliai“ pagal Prezidento žmonos Sofijos receptą – 5 Eur/asm.;

Užugirio krašto kulinarinio paveldo programos „Prezidento A. Smetonos mėgstami valgiai“ pristatymas– 10 Eur/asm.;

Pieno kelias: sviesto ir sūrio gamyba naudojant senovinius gamybos įrankius. Kaimiškų sūrių su namine duona ir sviestu degustacija – 10 Eur/asm.;

Žuvienės kaimiškai degustacija – 5 Eur/asm.;

Edukacija ,,Tarpukario mokykla“ – dailiojo rašto edukacija – 3 Eur/asm.;

,,Smetoniškų“ blynų arba krosnyje kepto aukštaitiško plokštainio degustacija ~5-6 Eur/asm.

Apsilankymas Taujėnų dvare – 3 Eur/asm. (suaugusiems), 2 Eur/asm. (vaikams). Ekskursijos pabaigoje siūlome paragauti firminio dvaro pyrago su kava. Ekskursija ir kava su pyragu suaugusiems 6 Eur senjorams, neįgaliesiems ir vaikams 5 Eur .

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66