ATGIMĘS NAUJAI…PALIESIAUS DVARAS

0
Kaina
Nuo20€1€
Kaina
Nuo20€1€
Room 1 :
Room 1 :
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

1544

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 1 diena
Išvykimas: 2021-08-14, 2021-09-04, 2021-09-18
Švenčionys, Paliesiaus dvaras
Nuotraukos
Aprašymas

 

Savo kelionę pradėsime pradėsime Rytų Lietuvos kampelyje – Švenčionių krašte. Pačiame Nalšios viduryje, ten kur Nemuno ir Dauguvos upių takoskyra eina, išsidriekia senieji Švenčionys nuo seno garsėjantys kaip vaistažolių sostinė. Turėsite puikią progą apsilankyti seniausioje miesto įmonėje – N. Taraseisko 1883 m. įkurtame pirmame ir vieninteliame tuometinėje Rusijoje Švenčionių vaistažolių fabrike, kuris dirba ir dabar, gamina įvairias vaistines arbatas ir tiekia jas ne tik vietinei rinkai, bet eksportuoja į daugelį pasaulio šalių, o savo vaistažolių supirkimo punktus turi daugelyje Rytų Lietuvos rajonų. Tai vienas seniausių vaistažolių perdirbimo fabrikų Pabaltyje ir Europoje, veikiantis ir puoselėjantis tradicijas daugiau nei šimtą metų. Stipri Švenčionių vaistažolių fabriko mokslininkų ir kvalifikuotų specialistų komanda kuria unikalią, ypač aukštos kokybės produkciją.

Ekskursijos metu susipažinsite su arbatos gamybos procesu ir  turėsite puikią galimybę paragauti fabriko gaminamų kelionių įkvėptos ,,Etno“ ir ,,Gamtos gurkšnis“ arbatų.

Pasimėgavę vaistažolių arbata keliausite į naujai atgimusį Paliesiaus dvarą. Paliesiaus dvaras mena dar XVII amžiaus laikus, kai grafas Tyzenhauzas čia įsigijo dvarą, o prie Kančioginos upelio tuomet puikavosi pirtelė, bravoras. Unikali savo kraštovaizdžiu ir paslaptinga įvairove pati gamta pašnibždėjo vietovės pavadinimą: tai, kas esa prie miškelio, „paliesiuje“. Taip ir gimė Paliesiaus vietovė ir jos centru tapo Paliesiaus dvaras. XIX a. vid. – XX a. vid. dvaras išgyveno nuopuolį..Po 1940 m. nacionalizacijos dvaras atiteko Cirkliškio kolūkiui. Sovietiniais metais sunyko vandens malūnas ir kiti dvaro pastatai, turtas buvo išgrobstytas. Pažymėtina, kad 1956 m. dvaro rūmai, nors ir prastos būklės, bet dar stovėjo – rūmų baigtį nulėmė vietiniai gyventojai, plyta po plytos išnešioję rūmų pastato sienas.

Paliesiaus dvaras garsėja unikalios akustikos PASAGOS formos sale. Čia vyksta pasaulinio lygio žvaigždžių koncertai. Dvare įsikūrusiame restorane, turėsite puikią progą pragauti nepakartojimai gardžių patiekalų. Edukacinės programos ,,Kepame bandelių pyragą“ metu sužinosite mažų kepimo paslapčių, savo rankomis formuosite bandeles, o po visko galėsite prisėsti valandėlę pailsėti su arbatos puodeliu. Kol bandelės kils ir keps, turėsite galimybę pasivaikščioti po Paliesiaus dvarą, apžiūrėti jo parką ir statinius, išgirsti dvaro istoriją ir planus.

Esant pageidavimui galėsite sudalyvauti  1 valandos trukmės edukacinėje sveikatinimo programoje: mokysitės taisyklingo žingsniavimo su šiaurietiškomis lazdomis, numatytas žygis su maloniomis staigmenomis. Dvare įsikūrusioje parduotuvėlėje rasite daug įvairiausių retų gaminių ir prekių.  Tad diena tikrai neprailgs, mano sugrįšite kupini įspūdžių ir su nepaprastomis lauktuvėmis.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTOS IŠLAIDOS:
-Pasirinkta edukacinė programa Paliesiaus dvare–8~10 Eur/asm.
– Arbatų degustacija – ~5 Eur/asm.
– Asmeninės  išlaidos.

PASTABOS:
– Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
–  Lydintis gidas-kelionės vadovas  muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
– Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.